| OanaG a întrebat:

Buna tuturor, saptamana viitoare merg la ziua prietenului meu acasa la el, pentru prima oara. Vor fi si parintii lui acasa...ma va prezenta lor. Cum sa reactionez, ce-as putea sa le zic din prima. Plus ca vor veni si prieteni de-ai lui pe care eu nu-i cunosc, si sunt si mai mari de varsta. Ce subiecte sa abordez, cum sa fiu?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să le zici la părinți din prima, la prietenii mai mari? Ce subiecte să abordezi tu atâta timp cât nu știi ce fel de oameni sunt ei?
Vorbești când ești întrebată, asta pentru început să vezi ce reacții au ei. Nu te arunca tu înainte, ești musafir și trebuie să fii un pic rezervată, nu gălăgioasă!
Pa, pa.

| MikyMi a răspuns:

Fii tu insuti, daca el te place te vor placea si cei din jurul lor. Iar parintilor le spui ca esti incantata sa-i cunosti si ca iti doreai sa-i cunosti.
Bafta!

| AnGeL a răspuns:

Pai eu cred ca nu ar trebui sa te stresezi atat
pana la urma conteaza sa fii tu insati ca doar de asta te-a ales pe tine acest baiat
fa-i pe toti sa se simta bine in preajma ta
nu incerca sa fii prea retrasa dar nici sa nu iesi prea tare in evidenta
si sa iti spun un secret incearca sa te dai pe langa mama baiatului
ajut-o la bucatarie... discuta cu ea
daca vei reusii sa faci o impresie buna de la inceput iti va fi mult mai usor dupa aceea

| SiCeDacaRisc a răspuns:

Fii tu insuti :d. Zambeste, fii increzatoare.si nu increzuta! Te-am pupat!:*

| dan36 a răspuns:

Te porti normal. vorbesti cu dumneavoastra si dumneata.imbracata decent. poti sa ma mai intrebi daca ai nevoie.bafta.