| Pandaaa a întrebat:

Buna seara TPU. Am o intrebare la care nu ii gasesc raspunsul singur. Sunt intr-o relatie cu o fata de 4 luni, si luna viitoare mi-am propus sa merg acasa la ea sa ii cunosc parintii ( avand in vedere faptul ca este o relatie pe termen lung, nu una pe termen scurt. ) Insa eu sunt mai timid de felul meu si nu stiu ce pot vorbi cu parintii ei, ce subiecte pot aborda.
Specific ca intr mine si EA este o relatie la distanta ( ea locuieste in Timisoara, eu in Cluj) si m-a invitat la ziua ei de nastere. I-am spus ca nu pot merge ca am alte treburi, insa vreau sa merg la ea sa ii fac o surpriza si ei si parintilor ei. Cred ca m-am facut inteles, am nevoie de ajutor, e prima data cand ajung sa cunosc parintii unei fete ( spun ca am 17 ani, ea 16 ) si nu stiu ce pot vorbi cu ei, si daca vreti, imi puteti da si sugestii de cadouri pentru EA? :X

Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Danny a răspuns:

Pentru ea, spun sa nu-i iei nici ceva extravagant, nici ceva prea ieftin. Un pandantiv, o bratara (nu neaparat de aur alb... argintul merge foarte ok cu orice), sau ceva sa imbrace, probabil o bluzita (totusi cat de cat decenta, daca te duci la ziua ei -vor fi si parintii prin zona-).

Sa vorbiti... vorbiti despre orice. Poti sa vorbesti deschis despre rautatile din politica (eh... varsta asta) despre tehnologie. Poti vorbi si despre semnaturile artistilor daca o poti face cu stil. Trebuie sa nu eziti cand vorbesti si sa fii sigur pe tine, dar sa nu fii tupeist, daca ei vor sa spuna ceva, asculta-i, da-le dreptate, sau nu, motiveaza. Ii vei fermeca daca dai dovada de inteligenta happy