| OanaG a întrebat:

saptamana viitoare merg la ziua prietenului meu acasa la el, pentru prima oara. Vor fi si parintii lui acasa...ma va prezenta lor. Cum sa reactionez, ce-as putea sa le zic din prima. Plus ca vor veni si prieteni de-ai lui pe care eu nu-i cunosc, si sunt si mai mari de varsta. Ce subiecte sa abordez, cum sa fiu?

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Cu parintii lui trebuie sa te porti ca si cum ai vorbi cu orice persoana mai in varsta.Tu nu trebuie sa le zici nimic, oricum iti vor pune ei intrebari sa-ti ajunga. Eventual poti sa le lauzi"odrasla" tongue

Cu prietenii lui trebuie sa te porti ca atare.Sa fii comunicativa dar nu prea mult ca il vei face gelos.