| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, sunt iarasi eu, deci astazi este ziua iubitului meu, dar el a plecat la serviciu in alta localitate, pe o saptamana, o sa imi fie dor de el, astazi dimineata l-am sunat si el a zis in gluma ca a pus un baiat, sa se uite ce fac eu, daca nu il insel, cu cineva, dar eu cred ca a zis asta in gluma, dar nici nu stiu ce sa cred, a plecat timp de o saptamana, eu i-am mai spus ca acum la departare se va vedea dragostea adevarata, el s-a ris, eri ne-am intilnit ultima data, mi-e frica sa nu ma uite el, mi-e frica sa nu-si gaseasca pe cineva, imi vin in minte diferite ginduri proaste, va rog ajutati-ma ce sa fac? sa il sun, sau sa astept el sa ma sune? cu ce sa ma ocup? ca sa nu ma gindesc la el... ajutati-ma va rog mult.

4 răspunsuri:
| inlovewiththerainbow a răspuns:

O săptămână trece foarte repede. Ar trebui să înțelegi că dacă partenerul tău vrea să te înșele, o poate face și în țară, și peste hotarele ei.
Dacă te-a deranjat remarca sa, că a pus cineva să te verifice, cred că da, a fost o glumă; dar te iubește, pentru că-i pasă de tine. Cel mai impo. e să faci ceea ce simți. Nu contează dacă-l suni tu mai des, sau el o face, și alte chestii din astea. Îl iubești? Dacă răspunsul e da, nu văd ce e cu această frică a ta, ai încredere în el, orice s-ar întâmpla, totul merge spre bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E clar ce relatie aveti, nici strop de incredere nici de la tine nici de la el

| h3r a răspuns:

Eu zic să nu-ți mai bați capul cu asta, deoarece încredere în el nu ai, și știi tu bine de ce.
Sigur este cu mult mai mare ca tine și te joacă pe degete.

Curând se va termina, ar trebui să te aștepți la asta.

| reihiuke a răspuns:

Incearca sa nu mai hranesti aceste frici si sa constientizezi situatia. Fiecare om e liber sa faca ce vrea. Cred ca am repetat-o de nu stiu cate ori. Problema e la tine ca ti-e frica si nu accepti. Dar incearca sa constientizezi. Daca iubesti fara sa vrei sa primesti inapoi, nu o sa mai simti asa.