| angel70530 a întrebat:

Buna dragilor, deci eu ma simt foarte naspa, prietenul meu cu care sun de un an cu el, a plecat la lucru peste hotare, primile zile mi-a sunat, si intr-o zi am primit un mesaj fiind bucuroasa ca mi-a scris asa i'am raspuns reciproc ca il iubesc pentru prima data, ma gandesc ca nu o trebuit sa ii spun asta ca o face pe desteptul, si ei nu a mai sunat, astazi tot nu a sunat, nu stiu ce e cu el, oare si-a gait pe alta acolo? sau poate nu are cum sa sune? eu vreau sa il sun eu dar ceva ma tine sa nu o fac, cind m'a sunat ultima data i'am zis ca o sa il mai sun si eu dar el a spus ca nu trebuie ca el o sa ma sune. de ce a spus asa? stiti eu am trecut prin multe dar m-am saturat sa stau pe ginduri spuneti-mi ce sa fac va rog mult ajutati-ma. astept Sfaturile voastre. Multumesc

14 răspunsuri:
| pink94 a răspuns:

Draga mea in primul rand cati ani ai? Se vede clar ca inca nu te-ai maturizat destul,nu te gandesti ca baiatul acela nu a mers de nebun la mii de km departare de casa,sa te insele laughing Absurd serios,daca vroia putea sa o faca si in Ro,plus ca e cam scump sa vorbeasca in Ro,si prietenul meu e plecat,imi este greu,si dor de el dar nu disper,stiu pentru ce motiv s-a dus, si cat de greu se castiga banu dincolo, te gandesti numai la tine, nu poate sta cu tel la ureche non stop, atunci ar insemna sa lucreze pentru cartele si unde mai pui chiria, mancarea si motivul pentru ce a mers.Iar daca sunteti de 1 an impreuna ma gandesc ca exista iubire si daca l-ai iubi cu adevarat l-ai cauta tu, i-ai scrie un sms, sau l-ai suna din iubire pentru el nu ar avea ce sa te retina. Daca mai gandesti mult asa aiurea, prin tot ce faci il impingi spre alta.

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca il sufoci si il plictisesti. Atunci cand va veni, probabil, te va cauta pana gaseste pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Lasă gândurile negative deoparte.
Poate a spus să nu-l suni pentru că are mult de lucru, dar, ţinând cont că nu a sunat de ceva timp iar tu te macini întruna, mai bine 'ia-ţi inima-n dinţi' şi sună-l.Nu cred că-l va deranja.

Nu poţi amâna asta.O să te macini prea mult în zadar.

O seară plăcută să ai!

| Maya2014 a răspuns:

Nu-ti fa inima rea cu presupuneri negative.
E tare greu sa fii departe de casa,sa muncesti printre straini,fara persoanele dragi langa tine.
Nu cred ca un an de zile de relatie nu inseamna nimic pentru el, ci din potriva. Posibil ca ti-a zis ca te va suna el, pentru ca daca il suni tu si il nimeresti in orele de lucru, cand e ocupat, nu va putea raspunde si iti vei face idei eronate.Asteapta putin, fii rabdatoare.El nu s-a dus la distractie acolo ci pentru a-si crea un viitor.Trimite-i un mesaj si spune-i ca ti-e dor de el, tot ce simti tu.Asta il va face sa se simta mai bine, dupa o zi stresanta si obositoare.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai in primul rand invata sa scrii corect persoanele fara supararebig grin in al doilea rand daca nu te suna poate este obosit lucreaza mult si nu are timp vezi suna-l poate iti raspunde nai ce pierde daca il suni.

| Maya2014 a răspuns (pentru oOoBrBoOo):

Nu-ti fie frica sa folosesti semnele de punctuatie, nu sunt carnivore O.o
Asta asa, ca sa tii si tu cont de sfatul dat de tine: Invata in primul rand sa scrii corect, fara suparare.happy

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru Maya2014):

Daca u zici rolling on the floor asa sa fie dar mno n-am cu cine vb

| Delicacy a răspuns (pentru oOoBrBoOo):

Cu mine nu vrei să vorbeşti?batting eyelashes

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru Delicacy):

Cum sa nu vorbesc cu cine pot si cu cine vrea laughing

| Maya2014 a răspuns (pentru oOoBrBoOo):

N-am zis cu rautate.Totusi,daca nu ma insel, atunci cand cineva da un sfat gen: invata sa scrii, trebuie sa fie mai presus.Gresesc? thinking

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru Maya2014):

Nici eu n-am zis cu rauta dar nu ai scris corect la persoane. Uite "primile zile mi-a sunat" nu trebuia "primele zile m-a sunat"? da poate e drept ca am exagerat pentru un cuvant daca am gresit imi cer scuzewinking

| Maya2014 a răspuns (pentru oOoBrBoOo):

Nu e vorba de asta, stiu ca a gresit, si nu numai acolo.Si uita-te mai bine, ca nu sunt eu cea care intreaba, e alta fata.Eu doar ti-am atras putin atentia, pentru ca, daca era altcineva in locul meu te jignea.

| iubesteOrezul a răspuns:

Poate a spus asta din modestie. Ca sa nu iti consumi minutele cu el sau thinking Parerea mea este ca ar trebui sa il suni tu :*.

| Pufyllyk a răspuns:

Stii gandeste-te ca poate munceste mult. si e greu tare cu creditul in afara.iar sa nu crezi ca si-a gasit pe alta cae prea putin timp. daca ai cu ce., suna-l se va bucura.:* sper sa fie totul bine pup