| gabrielaalexandragabialex a întrebat:

Bună tuturor! Sunt noua pe aici, as vrea sa spun ca eu chiar va apreciez activitatea si ajutorul pe care incercati sa-l oferiti persoanelor ingrijorate ca si mine!
Cu toate cele, as vrea sa va intreb ceva legat de o posibila sarcina!
In decursul a 2-3 luni am avut cateva contacte sexuale neprotejate, dar stiu sigur ca nu a ejaculat in mine!
Nici nu a ajuns la orgasm
Credeti ca este cumva posibil sa existe ceva lichidul seminar? Adica nici nu s-a masturbat inainte.
Forma ciclului meu e NEREGULAT.
Niciodata nu mi s-a regulat, insa in ultimele 2 luni mi-a venit la aceeasi data sau foarte aproape cu o 1, 2 zile decalat dar in cantitati foarte mici si multe cheaguri de sange. Sanii imi raman tensionati si dupa ciclu si ma dor(mai mult stangul )
Am sesizat ca venele imi sunt mult mai evidente.
Cam in urma cu o luna am inceput a avea stari de sufocare si insuficienta respiratorie. De 1 saptamana iau "ArtroCalcium "
Cam de cand iau aceste pastile am stare de greata. Credeti ca sunt starile de greata ale sarcinii sau pastilele sunt de vina?
Cand dorm sau stau pe burta simt ceva palpand puternic in dreptul buricului.
Ma ingrijorez foarte tare, dat fiind faptului ca am intampinat situatii in care femeile erau gravide si au aflat cand le-a crescut burta pe la a 4-5 luna, cand deja nu se mai putea face nimic.
Am uitat sa specific ca toata vara am fost stresata din cauza unor examene pe care urmeaza sa le dau.
Ma scuzati ca am scris atat.
Va multumesc celor care aveti rabdarea sa cititi atat si sa imi oferiti opinia d-voastra.

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un simplu test de sarcina efectuat acasa pe baza urinei iti va oferi raspunsul cert, exact si corect care cel mai probabil iti va risipi toate ingrijorarile tale cu privire la existenta unei sarcini ipotetice. Pentru a fi in tema/a sti cum se efectueaza in mod corect o astfel de testare, acceseaza link-ul urmator. Multa sanatate!
''PREZENTARE TESTARE DE SARCINA'' https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

| gabrielaalexandragabialex explică (pentru corbulalbrosu):

Am facut 2 teste de sarcina cu marci diferite
Primul a iesit negativ
Cel clasic de la "Barza " a iesit negativ, adica evidenta era doar o linie, insa daca te uitai extrem de atent se mai vedea o linie foarte transparenta sau ceva de genu
Cand am arat si prietenei mele a spus ca n-ar avea cum si ca ea nu observa acea linie
Ar putea fi totul din capul meu si temerea de a ramane insarcinata?
Prietena mea spunea, in cazul in care eram insarcinata, pe test ar fi trebuit sa apara 2 linii evidente, caci nu sta nimeni sa se uite cu lupa la ele.
Chiar si luna aceasta am avut ciclu, care s-a incheiat in urma cu 5 zile.
Am ales sa spun mai multe aici, dat fiind faptului ca aveti raspunsuri amanuntite. Ma scuzati ca am scris atat.

| mihai69 a răspuns:

Paranoia...

| Freya1 a răspuns:

Daca nu a ejaculat inauntru (cu toate ca e ciudat sa nu ejaculeze de loc pentru ca nu stiu de ce ati facut atunci), ti-a mai venit si ciclul in fiecare luna nu cred ca ai cum sa fi insarcinata.
Da exista acel lichid dar eu sa fiu sincera nu prea am auzit pe cineva care aa ramana insarcinata de la el (o fi nu zic ca nu, da eu nu stiu).Si da, poati sa ai starile alea de rau de la pastile sau alimentatie.

| gabrielaalexandragabialex explică (pentru Freya1):

Atunci cum as putea sa-mi explic durerea sanilor la atingere..si celelalte reactii. avand in vedere ca am facut si 2 teste de sarcina.

| Freya1 a răspuns (pentru gabrielaalexandragabialex):

Pai daca ti s-a incheiat ciclul acum 5 zile e clar ca nu esti.
De ce te dor? Ceva probleme hormonale si eu am avut acum ceva timp problema asta, m-au durut si daca am avut menstruatie si daca nu.

| gabrielaalexandragabialex explică (pentru Freya1):

Da, in urma cu 5 zile
Dar s-au produs ceva schimbari
Adica e mai slab cantitativ + multe cheaguri de sange
Plus ca mi-a venit la aceeasi data de 2 luni

| Alicezzz a răspuns:

Un control medical la un ginecolog sigur ti ar rezolva toate temerile.
Nu cred ca esti insarcinata, cat timp ai avut 2 cm. Cat despre liniuta de pe test, daca este sa se vada a2a liniuta dar nu vizibil poate fi o sarcina care este la inceput, mie primul test mi-a iesit negativ, al2le era a2a liniuta putin vizibila, iar acum am deja 10 sapt de sarcina si un bebe de mult asteptat.

| gabrielaalexandragabialex explică (pentru Alicezzz):

N-am mai fost niciodata la ginecolog
Credeti ca as putea sa merg fara programare? Adica n-as vrea sa afle parintii
Si informativ..cam care este pretul unei consultatii la ginecolog, in mare

| Alicezzz a răspuns (pentru gabrielaalexandragabialex):

Fara programare nu te primeste. Alege o clinica privata, suni sau te duci personal si te programezi, atunci vezi si ce preturi sunt dar påna in 150 lei.
Sau ai varianta cu medicul de fam sa iti dea trimitere catre spital si sa te vadå un medic gratis.

| gheorghe699 a răspuns:

Un test de sarcina urgent ..si nu lichid seminar, ..seminal.

| Denisapop123 a răspuns:

Ar trebuie sa faci un test de sarcina si atunci vei vedea dacă ești însărcinată