| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ieri prietena mea s-a despartit de mine, din cauza ca sub semnul furiei am afisat o atitudine razbunatoare fata de sora ei pe care ea o iubeste nespus de mult.Aceasta atitudine a fost data de o insulta a surorii ei adresata mie, care m-a suparat.Acum regret nespus.Mi-a spus ca se desparte de mine, ca ma intelege, insa nu mai vrea sa ne impacam.Am trait cu ea o iubire extraordinara, si simt ca am pierdut-o pe o situatie in care nu am judecat bine. Vreau sa o recastig, si i-am spus ca inca o iubesc, si a acceptat sa ma intalnesc cu ea in cateva zile, pentru a-i oferi un cadou.M-am gandit sa ii ofer un inel, pe care sa vreau sa i-l pun pe deget si sa ii cer sa ma accepte inapoi.Stiu ca dramatizez mult, si ca mai sunt fete, dar simt ca merita luptat.Ce parere aveti? E bine ce fac, sau ce as putea sa o emotioneze si mai mult si sa o fac sa imi citeasca sufletul care cauta iertare?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai sa inteleg bine. Sora ei te/a insultat, tu te/ai suparat si naiba stie ce ai facut si tot tu esti ala mai al dracu? Cauta alta. Daca ea se asteapta ca tu sa taci ca mielul cand altul te insulta (nu conteaza cine este pentru ea ) e clar ca nu e in toate mintile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te ca sora ei ramane sora toata viata.Cu greu va accepta sa ierte un strain care i-a jignit sora.Pentru ca tu esti strain, iar sangele apa nu se face.

| ACEofCARDS4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,dar eu m-am ingrijorat de mai multe ori pentru sora ei, sa fie bine, si acum brusc m-am lasat dus de valul furiei.

| anonim_4396 explică (pentru ACEofCARDS4):

Eu te cred, dar pune-te in locul ei sa vezi cat de bine iti pica daca cieva ti-ar jigni fratele la care tii cel mai mult...

| Cristian0561 a răspuns:

Daca sora ei te-a insultat, tu te-ai suparat, si ea s-a despartit de tine? las-o, cauta-ti alta mai buna

| pavelica16 a răspuns:

In primul rand ii ceri scuzele de riguare apoi incerci sa-i explici iesirea ta,inca nu ii pune acel inel,asteapta sa va inpacati, vb. ce-i de vorbit fara stari de suparare,du-o intr-un loc neutru cu muult calm in jur,daca nu-iti da un raspuns concret,o lasi in pace sa gandeasca ce va face in viitor,daca iti da un raspuns radical o lasi in pace si iti vezi de drum.
Poate ca inca mai e suparata,stai o vreme departe de EA,si daca nu schiteaza nici-o reactie iti vezi de drum
Povestile de Dragoste se repeta la nesfarsit,trebuie sa fii atent sa nu se repete, de prea multe ori.
Daca inca te mai iubeste va putea sa citeasca in sufletul tau, regretul, si sa creada ca nu se va m-ai repeta situatia creata, daca nu cumva directia EI nu mai e inspre TINE!
asa ca succes fii sincer si simplu in vb si port.

| ACEofCARDS4 a răspuns (pentru pavelica16):

Eu am incercat sa o sun ieri si sa ii spun, si a zis ca e irelevant sa mai vorbeasca cu mine.E tipul de fata iubitoare si dragastoasa, mai suparacioasa, careia ii plac dulcegariile.Imi este frica sa nu fac ceva prea devreme. Poate are nevoie de timp sa fie singura