| anonim_4396 a întrebat:

va rog am nevoie de o parere de la cunoscatori. zilele trecute am facut sex protejat cu iubitul meu. si asteptam sa imi vina si ciclu. la un moment dat am vazut cateva picaturi de sange si m-am gandit ca mi-a venit dar de atunci nu mi-a mai curs deloc. ca si cum mi s-ar fi intrerupt brusc. dar de ce? ne-am oprit atunci dar dupa am mai facut sex dar totul a fost protejat. in plus sanii ma dor de cateva zile incontinuu. stie cineva de ce mi s-a oprit ciclul? promit fundita :* va multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu există o cauză "anume", şi înţeleg că nu erai la primul contact sexual!

Apoi, totuşi, dacă ţi-ai început de curând viaţa sexuală ( mă refer la ultimele 3 luni ) sunt posibile dereglări hormonale ( nu se ştie de ce sunt declanşate ) care pot genera aceste întârzieri ale menstruaţiei!

Să ai RĂBDARE că în maxim 7 zile o să-ţi vină ciclul, mai ales că ai deja unele simptome premenstruale!

3 răspunsuri:
| alecssandra a răspuns:

Se intampla uneori sa curga inainte cu cateva zile cateva picaturi, apoi te dor sanii si spatele si vine menstruatia, am patit si eu asa, eventual picaturile alea de sange mai poate insemna o iritatie care s-a produs in timpul actului, nu te speria, e ok. funda?

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Ai facut-o pentru prima oara? Daca da. atunci e complet normal. Asta inseamna ca ti-ai pierdut virginitatea, adica baiatul ti-a rupt himenul, adica acea pielita subtire.
Nu ai de ce sa te ingrijorezi

| beYo0o a răspuns:

Daca erai virgina e normal. asta inseamna ca s-a rupt himenul si de obicei prima oara asa se intamplawinking