| IuliaaD a întrebat:

Ma dor sanii de vreo 10 zile si acum s-au cam miscsorat si ma dorr mai putin dar totusi nu mi-a venit si nici nu simt ca o sa-mi vina. Sunt si constipata si nu stiu de ce pentru ca de obicei inainte sa imi vina ciclu nu sunt( mi se intampla destul de des sa fiu, dar inainte de ciclu nu). Sarcina nu cred ca are cum sa fie pentru ca am facut sex prima data luna asta cu vreo 2-3 zile inainte sa apara durerea de sani (act protejat) iar acum cateva zile am facut din nou dar au aparut durerei in timpul actului, de ce oare? (tin sa spun ca ciclul mi-a venit in ultimele luni la vreo 33 de zile si nu stiu exact cand ar trebui sa vina, eu credeam ca zilele astea din moment ce ma dureau sanii dar nu a fost asa) Pareri ceva? ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intre ce zile ai avut ultima menstruatie, in ce data trebuie sa inceapa noua menstruatie, in ce data s-a petrecut sexul, daca a fost doar intr-o zi sau s-a intamplat de mai multe ori, daca ciclul menstrual este catusi de cat regulat, doar stiind aceste date se poate trage o concluzie corecta, fara aceste date se pot emite doar pareri nefondate fara nicio valoare.

| IuliaaD explică (pentru corbulalbrosu):

Ultima menstruatie a inceput pe data de 7mai (iar penultima de pe 2 pe 7) deci nu este regulat vine la 30 si ceva de zile, actul sexual a avut loc pe data de 20 parca iar sanii au inceput sa ma doara pe 22-23, ultimul act a avut loc pe data de 30 acum 2 zile unde au aparut si durerile

3 răspunsuri:
| Dendoris a răspuns:

Vor sa fie iubiti, de fapt, cer sa fie iubiti, tipa sa fie iubiti.

| IuliaaD explică:

Tin sa mai spun ca am avut urinari destul de dese (probabil din cauza stresului sau pentru ca ma gandesc la chestia asta laughing happy