| Vlad162 a întrebat:

Buna tuturor, vin si eu cu o intrebare simpla. Sunt cu prietena mea de 1 an si ceva, locuim impreuna la mine acasa. Eu nu ma mai regasesc in relatia asta si as vrea sa-i pun punct, vreau sa fiu singur si sa ma concentrez pe placerile mele. Incep sa cred ca relatia ma tine pe loc si ca nu imi face bine.
Ideea e ca nu stiu cum sa ii pun punct, cum sa ii zic ca nu mai vreau sa stea la mine si cum sa tai totul de la radacina. Mi-ar fi greu la inceput, avem ceva amintiri, ne-am creat o rutina a noastra, ne intelegem si bine dar nu mai vreau eu sa continuam. Cum sa pun problema, ce e de facut si cum sa trec peste? E greu si din cauza ca sta la mine, trebuie timp sa se mute, e ciudat si e si prima data cand trec prin asta. Ce sfat imi dati? Dau funda, merci

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Zici ca va intelegeti bine? Vezi sa nu-ti para rau dupa ce te desparti de fata. Acum ai senzatia ca vrei bagabonteala, iar ea te tine pe loc, iar in scurt timp, cand vei observa ca bagabonteala nu merge asa cum credeai tu, s-ar putea sa plangi dupa fata asta...si va fi prea tarziu.

| ania a răspuns:

Cere-ti iertare ca ai ametit-o si te-ai filisit de ea si nu
si ai fi mai fericit, cu constiinta usiara daca nu ai mai inra in alte relatii pana nu esti suficient de marue sa poti in viifoeul apropiat sa intwmeiezi o familie.
Nu stii cand vei ajunge sa cukegi ce ai semanat.

| Emma30555 a răspuns:

Eu zic sa ii spui pur și simplu ca nu mai simți sa fi în relație. Poate fi dureros sau poate și ea simte la fel, eu nu as lungi povestea prea mult

| Saiko10 a răspuns:

O iei frumos o pui sa stea undeva sa vorbiti si ii spui ca nu mai vrei sa fi in relatia asta, ii spui si de ce pentru a stie motivul, si cam atat, nu sunt mai multe lucruri de facut. se muta si pa pa.

| Willis a răspuns:

Subscriu.
E destul de decent și elegant, cum a spus colegul. Mereu comunicarea este cea mai bună.

| Cristina12387 a răspuns:

Daca va intelegeti bine, dar vrei sa petreci timp si singur ai putea sa discuti cu ea despre faptul ca ti-ai dori o schimbare in relatie. Nu trebuie neaparat sa renunti de tot la relatie pentru asta. Daca ai vrea ca ea sa nu mai stea la tine ai putea sa-i spui despre faptul ca ai vrea sa va vedeti atunci cand aveti activitati impreuna si nu sa locuiti impreuna pentru ca simti nevoia de timp pe care sa-l petreci singur. Asta nu e o despartire sau o pauza in relatie, ci doar o schimbare. Dar, in cazul in care faci asta, e important si s-o asiguri ca o respecti si ca nu ii vei trada increderea. E posibil sa iasa urat sau nu, dar daca consideri ca merita poti sa incerci.

| Kalibi1327 a răspuns:

În loc sa stricați relația mai bine încerci sa o repari, dacă copilul e rău sau are probleme nu îl schimbi, încerca să comuni și sa va ajutați unu pe altul, poate ca ea nu simte la fel și face doar ca vrei tu