| cactusartier a întrebat:

Buna! Ultima mea menstruatie a inceput pe data de 24 iulie si ciclul dureaza undeva la 25 de zile. Pe 10 si 11 am avut contact sexual protejat cu cineva. Pentru a imi putea clarifica mie niste lucruri, pot ramane insarcinata daca s-ar fi intamplat ceva sau doar in perioada de ovulatie pot ramane, care s-a terminat pe data de 6 cum spune aplicatia mea de tracking?

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Sarcina se poate forma numai daca spermatozoizii ajung in interiorul vaginului strict in perioada fertila.
Insa tine cont ca perioada fertila se poate calcula numai in cazul ciclurilor perfect regulate.

In orice caz, daca contactul a fost protejat, sarcina nu se poate forma indiferent de perioada ciclului menstrual.