| Ingerfararipi333 a întrebat:

Buna. Am 20 de ani si pe 24 octombrie am avut contact sexual protejat, partenerul meu nu a ejaculat deoarece contactul sexual nu a durat mult din cauza durerii mele (suntem inca la inceput), urmand ca pe 6 noiembrie sa imi vina menstruatia ceea ce s-a si intamplat, am avut menstruatie normala (abundenta, cu durata de 4 zile, ca de obicei) dar parca tot am o teama de a nu fi insarcinata. sad De atunci nu am mai avut niciun contact sexual, acum ar trebui sa imi vina pe 4 decembrie iar aplicatia cu care imi monitorizez ciclul menstrual imi arata ca maine este perioada de ovulatie, astazi de dimineata aveam pe lenjerie o secretie gelatinoasa de culoare alba fara miros, cred ca este ceva normal datorit fiind faptul ca sunt in perioada de ovulatie dar cum am zis si mai sus ca mi-e teama ca sunt insarcinata, ma face sa am dubii... De cand stau cu gandul la asta, parca am stare de greata si urinare frecventa. Sunt doar paranoia? Sau sunt sanse sa fiu insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia? Secretia de azi este doar datorita ovulatiei sau de vina ar putea fi altceva? Va rog, am nevoie de un sfat. sad si sa ma calmez.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Daca este cu prezervative si nu se rupe sau ul scoate pe blat... Nu prea ai cum sa faci nimic

| Anuskaa a răspuns:

Stai linistita ca nu esti gravida, dar pentru linistea ta fa un test de sarcina, nu pentru ca s-ar putea sa fi gravida, sa te linisteti ca nu esti.