| 123456789eooo a întrebat:

un baiat dragut ma invitat in oras...nu stiu ce sa fac, cum sa ma comport. nu sunt timida dar nici cea mai vorbareata fata.nu am mai avut pana acum nici o intalnire.stiu ca trebuie sa fiu eu insami dar...nu stiu ce subiecte de discutii as putea sa abordez.mie teama sa nu o dau in bara! ceva sfaturi plsbatting eyelashes mersi dau funda la cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Claudia_1005 a răspuns:

Buna happy pai sfatul meu ar fi sa te comporti normal exact cum esti tu insasiwinking iar ca subiecte de discutie poti aborda muzica, filme, activitati, carti, hobyu-ri, sporturi etc. daca esti tu insasi nu o vei da in bara stai linistita kiss apropo inca un sfat big grin lasa emotiilebatting eyelashes sper ca te-am ajutat.

| xcore a răspuns:

Daca te place nu o dai in bara. Vorbitul si subiectele sunt treaba lui. Treaba ta este sa fi placuta si admirata laughing

| zaharelstef a răspuns:

Of of viata, viata si acordeoane ce sfaturi ai primit pana acum of deci nu-i baga in seama pe straini aia ca nau treaba cu subectul... bun acum solutia simplu in niciun caz sa nu-ti ei o pretena cu tina mai vorbareata pentru ca o sa acapareze toata atentia si u o sa pari doar pretena mai timida si prostuta care n-are nimic de spus si s-ar putea sa te intorci singura acasa (pretena ta intorcanduse cu tipul ala fat frumos ) asa si cad despre lasa-l pe el sa vb ca baiatul trebuie sa aive papagal e alta greseala o sa creada ca tu ori esti proasta ori ca nai nicio parere deci nai atitudine nai caracter tot proasta vine solutia e simpla lasa-l pe el sa deschida subecte si tu raspunde fara prea mare gandire dar daca ai pauza in vorbite trebuie sa faci o mica floricica sai zicem ceva gen mister raspunsuri evazive care lasa loc de gandire si asa isi va da seama ca tu esti o persoana care merita descoperita dar in timp pentru ca ai multe de arata *. scuze pentru scrisul prea mult am vrut sa fiu cat mai explicit*.

| petrescu09 a răspuns:

Buna,parerea mea ca baiat, baiatul trebuie sa aiba "papagalul" la el, tu nu trebuie sa-ti faci griji prea mari, ori daca nu, invitati o prietena, de preferat mai vorbareata sa te ajute, sa fie un intermediar, dc nu happy succes