| anonim_4396 a întrebat:

HELP.nici nu stiu de unde sa incep.imi plk de un baiat din a8 infine cateodata imi dadea impresia ca ma plk alteori ca nu ma plk. cand eram in preajma lui incercam sa ma comport altfel dar vineri avem o petrecere si e invitat si el si am hotarat sa fiu eu insami. ok toate buna si frumoase dar am observat la una dintre cele mai bune prietene ca vorbeste cam mult despre el si de la un moment dat tot scrie pe tabla delia(adica eu)+tudor(baiatul pe care il plk)+iubire etc.

am incercat sa'i explic ca ma deranjeaza acest lucru dar ea tot scrie si facea inimioare in care scria acelasi lucru.si sa mantionez ca vb mult despre el ori ca vrea sa imi aduca aminte de el sau cam asa ceva ori ii plk de el. VOI CE PARERE AVETI? VA ROG SA VA DATI CU PAREREA SI SA IMI DATI SFATURI NU CONTEAZA BUNE SAU RELE IN LEGATURA CU PRIETENA MEA.SI MAI VREAU SFATURI DESPRE CE AM HOTARAT SA FIU EU INSAMI LA PETRECEREA DE VINERI. CE PARERE AVETI? FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS. AJUTOR. VOTEZ TOATE RASPUNSURILE CARE VIN REPEDE :d

1 răspuns:
| TTdsIulia a răspuns:

Foarte bine ai facut ca ai incercat sa fi tu insati happy, prietena ta este probabil doar geloasa, sau vrea sa faca glume care nu ii ies. ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca il iubesti pe " el " iar daca are ceva impotriva sa iti zica, si sa lase glumele sau comentariile in public la o parte. daca iti este prietena adevarata o sa inteleaga. acum legat de prietenul tau.pai ar trebui sa vbesti mai mult cu el, sa il cunosti mai bine, sa vezi daca te merita. sper ca ti-am fost de ajutor :* funda?