| GoodLuck10 a întrebat:

unui baiat ii place de mine, dar cum as putea sa-i spun prietenei mele ca imi place de el dar fara sa se supere? happy ( ei i-a placut de el si inca mai simte ceva dar lui nu i-s placut de ea, prietena mea fiind putin plinuta)

4 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Poti incerca sa te cuplezi cu acel baiat chiar daca si prietena ta il place. Dacase va supara ii poti explica de ce ai facut alegerea asta si poate va intelege, daca nu si se va supara stai linistita ca o sa va impacati voi odata si odata mai ales daca sunteti ambele in aceeasi clasa/scoala.

| neutrino a răspuns:

Riscanta incercare. Iti poti pierde prietena.

| AnYyCrZ a răspuns:

Pai daca e o prietena adevarata nu s-ar supara. Spune-i pur si simplu, nu rata sansa, gandeste-te ca si ea ar fi facut la fel daca era in locul tauwinkingFii sigura!happy

| EuD a răspuns:

Chiar daca nu vrei sa iti superi prietena ai o singura solutie: Spune-i ca nu il placi si spune-i ca Prietenei mele ii place de tine! Sper ca te-am ajutat