| BiancaByutza4 a întrebat:

Urmeaza sa am prima experienta sexuala si imi este putin frica. Ce prezervative ar trebui sa folosim? Cum ar trebui sa decurga totul? Cat timp o sa dureze? E dureros? Va multumesc pentru rabdare!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

In primul rand ca sa faci prima noapte de Dragoste perfecta trebuie sa fi absolut sigura ca va ramane cu tine si dupa. Mereu o sa te gandesti la asta.Asa ca ar fi bine sa fie perfect.Ideal e sa ai un iubit rabdator si tandru care sa stie sa te faca sa iti doresti asta intr-un mod egal cu dorinta.Ar fi indicat sa te faca sa treci peste teama de durere, deoarece daca te opresti de frica sau de durere o sa ramai cu frica si nu o sa mai vrei asta mult timp.Se insisita la preludiu foarte mult. Trebuie sa te umezesti foarte mult.sa iti doresti sa te aiba.Se zice ca o partida reusita de sex se pregateste de dimineata.Ca la momentu in care esti decisa sa faci asta sa fi umezita maxim.Se adauga o atmosfera foarte Romantica si unde sa fiti doar voi doi.Trebuie sa mai sti ca e posibil sa ai Himenul elastic si sa nu ti se rupa din prima asa ca o sa te doara si a doua dar si a treia oara cand o vei face. Puteti sa largiti placerea cu Lubrifianti cumparati de la magazine specializate sau Farmacie.Au rolulu de a iti mai lua din durerea din timpul penetrari.Recomand pozitia Misionarului deoarece bazinul sta intr-o postura foarte deschisa si relaxata. Poti fi penetrata total din acest punct de vedere si in acelasi timp vezi si tu ce face el acolo laughing.Un alt sfat e ca nu e oki sa dai inapoi.Chiar daca o sa te doara nitel, strangel de mana si continua, deci nu da inapoi ca e naspa dupa aceea. Daca el a mai facut-o, actul sexual o sa tina intre sa zic asa 5-10 minute. Daca nu a mai facut-o, o sa isi dea drumu dupa maxim 3 minute, dar depinde.O sa fie colosala senzatia de penetrare atat pentru tine dar mai ales pentru el.O sa lesine de placere de aceea e indica sa nu faca asta din prima ci sa se mai joace un pic cu tine pentru acomodare si detasare.Recomand gama durex pto rezistenta sporita si tine minte sa o faci protejat chiar daca el nu e de accord pentru ca tu o sa ai de suferit si nu e corect.Restu va veni de la sine. Uitasem :Ar fi indicat ca im momentu penetrarii sa te sarute pe gat sau buze ca sa fi distrata macar o secunda de la asta.Nu sunt de acord cu pozitia doggy style pentru asa ceva desii e indicata.Motive sunt multe. Unul dintre ele e acela ca partenera nu vede ce se intampla in spate si e naspa. Prima oara e vb de incredere si comfort.Plus ca daca el a mai facut-o e posibil ca dupa penetrare sa te i-a intr-o tura sa iti sara capacele deoarece si pentru ca pozitia respectiva ofera un avantaj maxim pentru asa ceva.Ai grija!

| RAY a răspuns (pentru Danysan):

Ai dreptate

14 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Prezeratie durex sunt bune iar in rest daca sunteti amandoi incepatori nu numai tu atunci e ok sa o luati usor fara sters ca atunci s-a dus tot momentul saruturi pasioonale intr-o ambianta placuta liniste si fara teama de a fi prinsi conteaza si locul sa te simti bine relaxata in siguranta mai ales pentru tine de durut nu poate garanta nomeni ca va durea sau nu te ia mai usor scapi mai ietin ca nu te va durea sa introduca mai lent la primele dati, sa te mangaie pe corp sa te sarute sa iti iei gandul de la 'amu o baga' sa nu te gandesti decat a placerea de a fi sarutata mangaiata iubita si va iesi bine totul nu trebuie sa iti fie frica asta conteaza mai mult ca orice daca faci ce am zis si inca ceva nu vb i se va taia si lui cheful daca vb eventual zii daca te doare ceva atat in rest bucurate de moment daca faci ce am zis va fi foarte bine totul inainte ar fi bine sa te descopere el sa vada ce iti place si unde iti place sa fii mangaiata apoi sa treaca mai departe poti sa ii zici daca nu isi da seama sau sa ii arati si nu numai el sa sarute sa manaie ci si tu sa vezi unde ii place sa fie sarutat mangaiat sa simta si el placere

| Razvy112 a răspuns:

Durere, da si nu, daca o face usor iar tu esti foarte excitata scapi repede. Prezervative : DUREX
Durata... in functie de el

| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
1) Nu ar trebui sa iti fie frica totusi e ceva normal.
2) Durex laughing
3) O sa vedeti voi o sa fie o senzatie de neuitat!
4) Depinde de partener in jur de 20-40 de minute... poate si mai mult, poate si mai putin.
5) Da, daca esti virgina chiar e dureros!
6) Cu placere!

| Emilian65 a răspuns:

Folositi prezervative cu aroma de capsuni. Dureaza pana ajungeti amandoi la orgasm. Daca este un gentelmen si nu se arunca precum taurul pe vaca, durerea este suportabila si apoi devine placere. Succes!

| Alcyon a răspuns:

In primul rand ce varsta ai? Daca ai sub 18 ani, mai bine stai cuminte. Cu viata sexuala incep si problemele. Te-ai gandit ce vei face in cazul in care ramai gravida? Mijloacele de contraceptie din pacate, mai dau si gres. Crezi ca esti pregatita sa faci avort? Sau sa nasti un copil si sa stai acasa sa-l cresti, in loc sa mergi la scoala si sa te distrezi cu prietenii? Astea-s niste intrebari pe care multe fete nu si le pun, inainte de a incepe viata sexuala. Iar apoi ajung la medici cu tot felul de infectii (datorate igienei necorespunzatoare) sau cu burta la gura. Multe nici nu-si dau seama ca-s gravide, decat cand e prea tarziu ca sa mai faca avort (avortul se face doar in primele 2-3 luni). Dupa aceea e caz penal. Eu zic sa mai astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai macar 18 ani sau mai mult sa iti gasesti alta preocupare ca sa nu regreti mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani aveti?

Răspuns utilizator avertizat
| Sorinacio a răspuns:

Dau dreptate lui Rin92.

| DorinM a răspuns:

Intodeauna prima experienta sexuala este cea care mai mult sau mai putin iti va marca viata sexuala. Aici http://totul-despre-sex.com/......ta-sexuala gasesti sfaturi pentru a-ti incepe viata sexuala.
Sper sa te ajute.

| AlinutZzZ a răspuns:

Durex (Alege aroma care iti place
banana, capusa)
Va dura 1 ora 2 depinde cat doriti
Doare daca iti face repede daca te ia usor usor nu doare deloc nu iti fa griji.

| LoraMaria9 a răspuns:

Pai in primul rand SA FOLOSESTI PREZERVATIV mereuwinking Poti folosi Durex Extra Safe sunt putin mai groase. Referitor la cum ar trebuie sa decurga totul ce pot sa spun, incet si cu calm, fara sa va panicati si mare grija sa aiba el happy Depinde de la organism la organism cat de dureros este sau cat sangerezi.Ce sa zic bafta, sa aveti grija mai departe si documentati-va inainte s-o faceti, nu e asa usor precum pare. Si mai ales gandeste-te bine la alegerea ta!