| Ynna_7289 a întrebat:

Buna!
Va cer si eu niste sfaturi.
De la o vreme sunt trista, cateodata plang sunt mai sensibila.
sad
Am trecut printr-un fel de despartire, mama e in italia. Taicamiu se poarta ca un bou si fratemiu lu fel."Prietenii" stau cu mine doar cand am bani sau cand nu au cu cine s steie.
Aseara m-am certat cu taicamiu si tot imi zicea ca eu nu fac de mancare ca eu nu fac curat dar eu nu sunt menajera sau bucatareasa sa fac de mancare la toticrying si in plus eu nu fac treaba pe caldurile astea.Cand am un ban fratemiu imi ia tot si eu raman cu o...
Pur si simplu nu mai pot
Plang si stau in casa
Vreau sa mor
Singura fata care vb cu mine este una care nu vrea sa iasa deloc afara si vb pe mess toata ziua iar eu pur si simplu turbez, As vrea sa merg afara dar chiar n am cu cine
dAU funda cui imi ridica moralu. :-

Răspuns Câştigător
| Ambasada a răspuns:

Bai nene!
Taicat'o are mare dreptate,[si fractu']ei sunt 2 ...care nu fac nimic,si tu ca fata ai obligatia sa mai faci ceva prin casa,fiind si la o anumita varsta care se deduce din ce zici tu mai sus.
Ai si tu partea ta de dretate da si o mare parte de isterie de pitipoanca,fara suparare si poate te mai afecteaza si faza ca nu ai nici un prieten cu care sa comunici.
Sti,nu e nimeni de vina ca pritenii sunt asa cum sunt dar poate si noi suntem de vina nu poti acuza repede prietenii "Apoi cand am banii." si nu stiu mai ce. Asta iar sunt figuri de manelar :-J
Nimeni nu e cum trebuie dar tu trebuie sa fi tare si sa "te dai dupa lume". Stiu ce simti in legatura cu prietenii si din experienta mea [putina dar de ajuns] iti spun ca trebuie sa nu iti pese ca ele vin la tine sau stau cu tine cand au ele chef.Tu mergi cu ele le vorbesti frumos [daca intelegi ce vreau sa spun,dar in acelasi timp sa nu cazi proasta lor,sa stii cand sa faci pe lingusitoarea si cand sa fi cea care are ceva de spus] si sa ti se rupa vorba aia,pentru ca asa fac si ele,fie intre ele fie cu cineva de care au nevoie [temporar].
Si intre timp vei cunoaste alte persoane pe care poate te vei putea baza si pe actualele,actualii sa ii dai in... :*
Si cu faza cu tactu' si fractu' ala idiot,ar fi buna o psihologie cam la fel dar nu te prea omora pentru ca ei nu au de "fugit" de tine,trebuie sa te suporte si tu nu prea ai nevoie de ei daca sunt asa cum zici.
Daca te intelegi bine cu maica'ta iti zic sa incerci sa comunici mai mult cu ea sa iti spui ofurile pentru ca, fiind mama buna are obligatia sa te incurajeze si sfatuiasca, si crede'ma ca nu am fost cam dura cu faza aia cu "fite de pitipoanca" si crede'ma ca si maica'ta daca nu ar fi maica'ta [daca ma intelegi] ti'ar spune acelasi lucru. Asa sigur iti v'a spune "saraca mamiiipuppy dog eyes"[in fine]
Si cu fata aia care nu vrea sa iasa din casa.incearca sa nu o fortezi sa iasa,fa'o cu nepasare si des devil.
Sper ca nu te'ai suparat pe mine ca ti'am spus totul direct dar cred ca sinceritatea te v'a face sa te simti mai bine nu chestii de genu "Biataa, Off saraca"si alte dulcegarii care te pupa undeva la urma urmelor si nu te ajuta cu nimic.
Si mai pune si tu mana pe ceva si fa' acolo chiar daca nu o faci bine sa ii inchizi gura la taicatu' si daca faci si un cartof prajit acolo esti ingerasu' tatii:*
Lucrurile stau mai usor de cat crezi tu, daca le privesti asa cum trebuie si nu merita sa te consumi si sa faci crize de isterie ca te distrugi tu singura nu dai dovada de nimic bun prin asta.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e viata sunt ocazii in care avem de suferit si poate vom scapa de belele poate nu depinde si dumnezeu ce ne prevede in viitor.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ne-ai zis cum te intelegi cu mama ta.
daca te intelegi bine cu ea poate ar trebui sa te duci la ea in Italia poate acolo iti va fi mai bine. happy
incearca sa cunosti persoane noi. in legatura cu curatzenie. putina ordine nu strica. eu una fac curat chiar daca e cald afara. asta e transpir fac dus si gata.

| Maothecat a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa vb cu mama ta si sa iti trimita niste bani si sa pleci in vacanta pentru cateva zile.asa te vei desprinde de calvarul asta.sau poti chiar sa pleci la mama ta

| Aly28 a răspuns:

Buna,din pacate stiu, asa sunt prietenii numai pe interes.Ai putea merge in Italia pe perioada vacantei, sa stai cu mama ta? asa ai scapa de cei de acasa... daca vrei sa vb cu cineva da-mi un mesaj pe privat.Stiu cum e cateodata chiar ai vrea sa pui stop,sa uiti de toate, te-ai saturat de toata lumea asta, dar dupa o furtuna vine mereu soarele:*Ai grija de tinehappy si fii incearca sa fii puternica

| enverhoxha a răspuns:

Fetele nu plătesc, Ynna. E privilegiul lor. Ce prieteni sunt ăia?

| Ovidiu_4176 a răspuns:

Pffff ce rau imi pare de tine sad chiar nu stiu cum sa te inveselesc

| andrei_9573 a răspuns:

Uite iti dau id-ul meu daca vrei sa vb ca n-am ce face toata zziua id andrei_roman565@yahoo.com

| nenhum a răspuns:

Asa e viata...tu trebuie sa te incurajezi singura pe tine...vb cu mama ta ea te intelege cel mai bine chiar daca e la distanta.Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca

| Aurelian12345 a răspuns:

Uite imi dai id tau pe privat daca vrei si vb acolo... si eu am trecut prin necazuri cu familia

| iulyr19 a răspuns:

Daca vrei sa vbm lov1ng_sunsh1n3

| Deea_1960 a răspuns:

Heeihappy daca vrei sa vorbesti cu mine baaga idu anto22mur@yahoo.com daca vrei vorbim acolo:*