| anonim_4396 a întrebat:

Va rog din suflet sa imi dati si mie un sfat ca nu stiu deloc ce sa fac.sunt tare confuza.Eu am fost cu un baiat aproape 5 ani, timp de vreo 3 ani ma batea ma injura nu avea incredere in mine era foarte gelos si posesiv numi dadea voie sa am prietene si neam despartit. mult timp ma amenintat ca ma omoara am depus si plangere la politie.au trecut 2 ani de atunci, 2 ani in care am incercat de 3 ori sa ne impacam. acum doua veri am avut o tentativa dar tot la fel de gelos si posesiv si ne-am despartit cu cearta. apoi de sarbatori si la fel numai ca atunci ma palmuit si ma scuipat. un timp iar ma ascundeam sa nu ma vada ca sa certat si cu parintii mei iar vara trecuta iar ne-am impacat 1 saptamana si na mers ca sau auzit niste vb false iar el lea crezut ca il influenteaza repede anturaju si a plecat in italia de atunci.eu acum sunt de 6 luni cu un baiat super e un inger pentru mine nu am nimic de obiectat in privinta lui. dar mai vb cu fostul pe mess si imi zice ca ma iubeste ca s-a schimbat sa ne impacam sa vin la el acolo ca si-a dat seama de greseli si ca numai e cel din trecut. el a fost prima mea iubire iar eu la fel pentru el.cu sora lui sunt prietena f buna si vb orice si mi-a zis ca a fost cu o fata mai mare ca el iar fata a ramas gravida si va naste in august dar el nu vrea sa recunoasca copilu ca cica nu e din iubire si m-a rugat sa nu-i zic lui ca am aflat si am incercat sal trag de limba si nu mi-a zis de copil ci doar ca a fost cu o fata mai mare ca el atat.nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma.cred ca iubesc pe amandoi nu stiu sunt tare confuza nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| agentulagent a răspuns:

Parerea mea e sa il lasi pe fostul sa isi vada de viata lui si tu sa continui cu acest baiat, daca tot zici ca va merge foarte bine. un lucru foarte sigur iti voi spune. Daca el a inceput sa te bata inca de inainte, te va bate si in continuare, deci incearca sa rupi legatura cu el. Daca tot ai sa orbesti cu el, pe internet, fata in fata, la telefon, in orice imprejurime, mai rau iti faci. vezi-ti de viata ta fara el ca e mult mai bine. Este o vorba "Lupul isi schimba blana, dar naravul ba". Sper sa te fi ajutat si sa iti pui gandurile in ordine... fundita

7 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

AOLEU! mai concluzia este ca de aici tu esti fraiera? cum adica sa te gandesti,ala te-a injurat,scuipat,batut,s-a f* tat cu o vaca si acu aia fata un plod,crezi ca el s-a gandit la tine cand i-a tras-o? asta crezi? vrei sa suferi,fii cu celalalt baiat, dc inca il mai iubesti pentru tot ce ti-a facut.bine nu te gandi la el gandeste-te la fata gravida,dar gandeste-te bine,daca vei ajunge ca ea. tine minte asta : "daca nu crezi in Dumnezeu, si nu exista, nu pierzi nimic,dar daca Dumnezeu exista,atunci pierzi totul. asta este si-n cazut tau. nu-i pare rau aluia,vezi-ti de viata, te implor! nu-ti distruge viata pentru cineva care nu te iubeste, daca te iubea nu crezi ca acum tu erai cea gravida? ganDESTe-tE bine!

| NoChanceForUs a răspuns:

Ești nebună? După ce că te-a bătut(și atâta vreme) și te-a umilit de atâtea ori, tu îl crezi că te iubește? Dacă te iubea nu dădea în tine deloc, ci te respecta.Mai bine lasă-l în pace, pentru el ești doar o jucărie.Stai cu actualul tip dacă îl iibești,nu-ți mai bate mintea cu animalul ăla.
I-aș castra pe toți ăștia. Vrei să te bați cu cineva,ia-te la trântă cu cineva pe măsura ta, nu da în cei mai slabi ca tine.
Nu fi fraieră, scoate-ți-l din cap.

| Jack a răspuns:

Pai o sa fiu rautacios,dar dupa prima bataie care ai luat-o consider ca pe urmatoarele le'ai meritat. Daca tu esti atat de prostuta s te impaci cu el dupa ce te-a batut,scuipatu,umilit,jignit inseamna ca iti placea situatia in care te aflai si voiai sa continui.
Imi pare rau dar cam asa suna.
Parerea mea ca ar fi cea mai mare gersala pe care poti sa o faci sa contiunui cu el,daca ai reusit sa iti refaci viata nu o strica!
I'ai dat destule sanse si ai vazut ca nu s-a schimbat deloc,dc crezi ca acum s'ar fi schimbat?
Nu trebuie sa musti toate vrajelile lui jalnice cum ca el s'ar fi schimbat si te iubeste si etc etc pentru ca daca e as? atunci dc i'a facut un copil aleia? Crezi ca atunci cand se culca cu tipa aia se gandea cat de mult te iubeste? sa fim serioshappy, stiu e crunt dar poate asa o sa iti dai seamahappy!
E alegerea ta, dar ar fi mai bine sa te gandesti mult inainte sa iei o decizie.
Nu te gandesti ca ar putea face la fel si cu tine? cum a facut cu tipa aia mai mare? raised eyebrows
Chiar nu stiu ce e in capul tau happy
Sper sa faci o alegere bunahappyciauhappy!

| leoaica_1036 a răspuns:

Unele isi merita soarta.Se vede ca ai luat lovituri multe.Creierul tau nu mai funtioneaza la parametrii normali

| angelofdeath a răspuns:

Nu poti iubi doua persoane in acelasi timp. poate iti pare rau de el. nu e de tine, nu te merita. e diabolic. uita-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca iti mai pui intrebari de genul asta? Eu cred ca nu te-a batut cum trebuie. Astept sa mai postezi, dupa ce te desfigureaza!

| MaLinKa_1817 a răspuns:

Daca as fi in locul tau, as ramine cu cel de al doilea.chiar daca il iubesti pe primul nu poti avea incredere ca nu te minte. gindeshtete daca ai ajunge acolo si el iar tear bate si nu tiar da voie sa te intorci ce ai face? asa ca ramii nu cel de-al doilea.si bucurate de viata.