| adri1000 a întrebat:

Buna va rog frumos am si eu nevoie de niste sfaturi dua fundita sunt cu un baiat de aproape 3 luni iar acum cateva zile ma tot provoca un fost prieten sa il pup p gura la adv sau provocare si ca sa ma lase in pace la`m pupat iar acum ma simt prost fata de prietenu-l meu. iar pe cel care l-am pupat si-a luat-o in cap adica ma trage de par vorbeste urat cu mine iar eu nu pot sa ii spun prietenului meu pentru daca ia`s spune si baiatu-l ala mar spune.si mie teama cum va reactiona mi-e rusine sa ii spun eu deci ce pot sa fac? va rog va astept cu niste sfaturi si scuza-ti greselile gramaticale.:*

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Tine minte o greseala marturisita e pe jumatate iertata.asteapta sa il prinzi pe pr tau intr-un moment mai bun. spune-i ca erati la o petercere si v-ati apucat sa jucati adevar sau provocare. spue-i ca te-a tot provocat sa il saruti si ai tot refuzat dar ai ales sa il saruti ca sa scapi de el.crede-ma va fi suparat pe tine dar daca te iubeste te va itelege si te va ierta

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In functie de gelozia si iubirea prietenului, faci asa :

1. Daca e gelos si orgolios din fire, taci si tu din gura si suporti consecintele acelui sarutstraight face ca n-ai de ce sa-l starnesti degeaba!

2. Daca este intelegator si vezi ca te iubeste, ii povestesti si ii spui foarte clar si calm ca a fost doar un joc.

In tot cazul, eu as alege sa nu ii spui caci un simplu sarut (desi greseala) s-ar putea sa il provoace si orgoliul sa nu il lase sa te ''ierte''!

Succes!

| LittleDreamer a răspuns:

Eu te-as sfatui sa ii spui prietenului tau ceea ce ai facut, si ii poti spune asa:,, As vrea sa iti spun ceva, te rog lasa-ma pe mine sa vorbesc.Fostul meu prieten m-a tot provocat sa il sarut pe buze la adevar si provocare si ca sa scap de el l-am sarutat.Stiu ca am gresit si poate trebuia sa iti spun ce se intampla inainte sa il sarut, dar am vrut sa ma descurc singura. Te rog iarta-ma''. Eu asa as face... Sper sa poti rezolva problema.Desigur ca il va deranja ceea ce ai facut, dar daca tine la tine cred ca te va intelege si te va ierta, desi a fost vina ta.
Succes! Sper sa fie bine:*
fundita?big grin