| EvaMariii28 a întrebat:

Buna plk un baiat. Dar imi este teama ca atunci cand ii voi spune, el va reactiona urat si ii va spune prietenului cel mai bun al lui care e o gura sparta si va spune tuturor, nu stiu ce sa fac el imi da semne ca ma place prin gesturile lui dar.incerc sa l ignor... Voi ce credeti? Ce sa fac? Chiar nu pot sa i spun ca il plac mie prea rusine! p. s Dau finditza

3 răspunsuri:
| Pixel2009 a răspuns:

In primul rand, care e treaba cu prietenul lui "cel mai bun"? Daca e prieten ar tebui sa`si tina gura.
Sfatul meu ar fi sa nu il ignori (asa cum ai spus in intrebare )ci sa te comporti frumos cu el poate chiar sa flirtezi si o sa iti spuna el ca te place, daca asa e.

| Tzutzy09 a răspuns:

Nu il mai ignora atata i-al de gat o data de 2 ori si o sa te ia si el.Si poti sa ii spui daca ii place de tine nu va spune.(nu risti nu castigi) Funda?

| ion1994 a răspuns:

Nu trebuie sal ignori pentru ca el va crede ca nu e in gustul tau! Si inca una eu as crede ca trebuie sa vorbesti cu el el daca va tine la tine nu-i va zice lui nimeni!