| 0SomeOne0 a întrebat:

Vad peste tot baieti fara bun simt fata de o fata, fete care se cred frumoase doar pentru ca se machiaza excesiv si poarta rochite scurte. Evident, aceasta este majoritatea, nu ii bag pe toti intr-o oala. Fetele si baietii de genul acesta devin cupluri fara sentimente, doar atractie fizica sau nici macar atat(ma refer la relatiile pe baza popularitatii unei persoane)De mult timp ma tot intreb:Oare exista in ziua de azi iubire adevarata intre adolescenti? Argumentati.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Eu cred ca exista. Iubirea adevarata nu tine cont de popularitatea persoanelor implicate sau de fite sau orice altceva... Se intampla si atat. Fara sa vrei, te trezesti face to face cu o persoana care poate nu ti se pare o frumusete desavarsita, dar o gasesti draguta, amuzanta, cunoscand-o mai bine ii vezi partile bune, partile proaste si te indragostesti fara sa realizezi ce se intampla. De multe ori alungam de langa noi persoanele care ne trezesc astfel de sentimente prin gesturi simple pentru ca asa este firea noastra, nu putem sa ne lasam iubiti prea usor, daca nu suferim un pic ni se pare ca nu e real (nu realizam cat de importanta era o anumita persoana pentru noi pana nu o pierdem). Dragostea e un sentiment uimitor pentru ca nu bate la usa inainte sa intre in viata noastra, ea vine, ne domina, ne bucura, ne intristeaza, ne invata. Fara dragoste parca nici mancarea nu are un gust bun, deci exista, trebuie sa existe pentru a ne da forta pentru ceea ce urmeaza, pentru a spera la ceva ma bun, pentru ca trebuie sa avem un motiv pentru care sa luptam, sa muncim, sa traim.

6 răspunsuri:
| anonimatus a răspuns:

Oo crede-ma ca iubirea adevarata exista pacat ca nu e si impartasitasad

| dariale a răspuns:

Sa stii ca si eu am obserbat asta, si ai dreptate in tot ceea ce ai spus, dar "Iubire adevarata ' nu prea cred...

| adytzoi a răspuns:

Rochite scurte...wtf...de ce nu ar purta?
Daca au ce arata e ok dar vad cate o data niste "balene" in colanti...de alea nu zici nimic?

| Costin2011 a răspuns:

Da dar foarte putini!

| 0SomeOne0 explică:

@adytzoi: Ma refer la rochitele alea extrem de scurte care arata cam tot.De acord.Nu e prea placut sa vezi asa ceva("balenele" in rochite scurte), dar nu m-am referit in special la fetele slabe.

| FloRiN_9447 a răspuns:

Da exista dragoste adevarata... numai faza e cam asa : sa zicem ca un baiat(simplu) se indragoste de o fata din categoria care ai facut tu mai sus, ea nu o sa-l bage in seama daca nu are bani sau daca nu e popular, smecher etc...