| andrualex99 a întrebat:

BunahappyVara trecuta m-am indragostit foarte mult de un baiat, si el ma placea dar nu am avut curajul nici unul sa ne supunem in fata. Ieseam in fiecare seara afara cu prietenii, ne uitam unul la altul inacelasi timp, era superbhappy dar dupa ceva timp, el a plecat la bunici lui timp de 5 lunicrying a fost ingrozitor, plangeam noptile nu puteam sa nu ma gandesc la el, il iubeam enorm de mult.Dar usor, usor am incepul sa nu il mai iubesc asa mult, insa niciodata nu am renuntat sa ma gandesc la el. Acum el a venit inapoi, cand l-am vazut am simtit ca imi sare inima din piept, mi-au revenit toate sentimentele pentru el, dar cred ca lui nu ii mai place de minecrying nu stiu ce sa fac, si cel mai rau este ca sunt timida, nu am curajul sa ii spun ca il iubescsad
Va rog mult ajutati-ma cu un sfat, orice.Nu stiu ce sa fac sa ii arat cat de mult il iubesc, imi este frica sa nu ma refuze si dupa sa nu mai vorbeasca cu mine, asta m-ar terminasad
Multumesc enorm de mult pentru timpul acordathappy Funda:*

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, dacă tu spui că îl placi poţi să-i spui asta, chiar dacă eşti timidă atunci o poţi anunţa pe un prieten prietenă de a lui ca să îi comunice, e frumos să iubeşti şi dacă simţi ceva pentru o persoană e bine, să nu pui mult suflet relaţiilor.
O zi minunată!

5 răspunsuri:
| lauracraciun a răspuns:

Daca ai 13 ani.mi-e mila de tine.In primul rand asta nu e iubire, si dupa parerea mea mi se pare mult prea dramatic sa spui ca plangeai noptile, ca apoi ai incetat sa te mai gandesti la el..nu il mai iubeai dar totusi te gandeai la el..nu,nu asa se fac lucrurile.mi se pare mult sa spui ca iubesti foarte mult pe cineva cu care nu ai apucat sa vorbesti si cred ca e doar atractie fizica.ti-ai facut rau singura plangand si chiar cred ca ar trebui sa fii mai puternica.si in legatura cu acest baiat, lasa lucrurile sa decurga de la sine.Iti spun sincer ca am fost in aceeasi situatie si inca sunt si am 16 ani, doar ca noi am vorbit foarte mult prin mesaje dupa vacanta si nici noi cand eram cu prietenii nu vorbeam mai deloc..so,take it easy.mi-ar placea sa imi spui daca ai ceva de obiectat in legatura cu ceea ce ti-am spus happybye

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca nu-l mai vezi 2 ani o sa-l uiti.

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Incearca mai intai sa vezi daca el te mai place, iar daca da, uite cum as proceda eu: as intra pe chat cu el (mess, facebook, orice), as scrie fraza pe care as vrea sa i-o zic(Ex: Eu te plac!) apoi as trage aer in piept si as apasa enter. O sa iti fie mult mai usor decat sa ii zici in fata

| Izzibizzi a răspuns:

De ce nu incerci sa flirtezi cu el, o privire, un zambet, poate un pupic pe obraz. Nu trebuie sa-i spui ca-l iubesti, pentru ca tu esti doar indragostita, pana la iubire mai este cale lunga, dar da-i de inteles ca il placi, astfel daca el simte la fel va face urmatorul pas. Daca nu il face el, fa-l tu, gandeste in felul urmator, nu ai ce pierde, crede-ma am fost in locul tau, iar acum am o relatie de 1 an, stii cum e, nu risti nu castigi si de ce sa regreti ceva ce nu ai facut si sa t eintrebi toata viata "ce-ar fi fost daca l-as fi intrebat", mai bine sa regreti pe moment si gata.:**

| BiscuiteAlexandra a răspuns:

Buna.Pentru a vedea daca lui ii mai place de tine este bine sa petreci timpul cu el cum o faceai inainte, sa vezi daca este la fel.El nu are de ce sa nu mai vorbeasca cu tine stiind faptul ca il placi, este chiar un lucru pe care nu tu l-ai decis ce inima ta.Este foare frumos sa iubesti pe cineva atat de mult. Daca vei incerca, si vezi ca totul este ca la inceput, profita de un moment in care sunteti singuri si zi ceea ce simti, sau il imbratisezi, il iti de mana sau il saruti ori pe obraz ori langa gura si el va intelegehappySper ca ti-am fost de ajutorhappyFunda?:X