| hamham_1461 a întrebat:

Ce ma sfatuiti imi este dor de pisoiul meu.il gasisem vara asta la bunici in ploaie dar dupa ce am plecat nu stiu ce s-a intamplat cu el si il iubeam mult si acum si mai mult dar imi este foarte dor de el cred ca a murit am avut si vise cu el cum ca l-ar fi adus bunici mei din nou acasa.Nu stiu ce sa spun ma simt ciudat intr-un fel ca sa spun il iubeama enorm ca si pana acum nu am nici macar o poza cu el ca sa il vad dar stiu cum arata si imi este dor de el mereu cand ma gandesc la el plang o ora chiar doua.Il iubesc nespus de mult nu cred ca a stiti cat de mult dormea seara cu mine de fiecare data cand era vreo furtuna afara venea langa mine si torcea. Intrebarea mea este cum sa fac sa nu mai plang si de ce am aceste vise?

6 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Este ceva normal cand pierzi un animal drag. eu nu stiu ce m-as face fara animalutzele mele, si eu am un motan d 9 ani, Tomy si cred ca as muri moral odata cu el daca s-ar duce.animalele dragi cu greu pot fi inlocuite. poate ca nu a murit, poate se plimba prin apropiere.Tomy a plecata odata o luna de casa si dupa un timp chiar nu am crezut ca se va mai intoarce, credeam ca l-a calkat vreo masina dar dupa o luna si cateva zile am auzit un mieunat de afara si cand am deschis usa era Tomitza mototolit tot. sti ca pisicile pleaca de acasa uneori pentru a cautat partner/partenera. daca nu se intoarce incearca sa te gandesty la altceva sau la faptul ca si el te-a iubit si ca ai facut ceva bun adptandul. asta-i viazta, daca esti pesimista vei continua sa te intristezi si mai mult.stiu cat de greu e sa pierzi un animal drag, am pierdut si eu unul mai demult.gandeste ca un om optimist si nu te mai gandi decat la lucurui frumoase legate d el. mult succes.bye

| hamham_1461 explică:

@apologize nu pot sa imi iau altul nu il pot inlocui tu nu stii cum este asa ca taci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am plans dupa motanelul meu sad de cate ori a fost plecat... da' s-a intors inapoi dupa o saptamana jumate, doua. Inainte sa'l am pe el, am avut alt motan si tot asa imi era dor de el si plangeam crying... da' mi-am revenit cand mi-a adus cineva motanu' pe care il am acum :X. Asa iti trebuie si tie un alt motan. O sa vezi ca o sa-l iubesti mai mult ca pe primul' :* Visele poate le ai pentru ca el se gandeste la tine, sau poate ca tu speri sa-l vezi in realitate si ti'se arata in vis

| drAn3 a răspuns:

Si eu am avut vise cu pisicute bune, si pe unule din ele chiar le-am iubit.

Ce sa-ti zic, eu am gasit alta pisicuta si mi-a trecut. Vezi si tu cum dai de un pisoi nou...

| Apologize a răspuns:

Ia-ti altu`

| SuperKristinika a răspuns:

Ai putea sa te uiti la poze pe Google cu pisici si iti poti imagina ca este el sau ai putea sa te duci in vizita cand esti in timpul liber si daca a murit ii poti spune bunici tale sa il ia de unde la bagat si sa il puna intr-o cutie de pantofi mai mare sa il bage in pamant si mai vi din cand in cand la bunici sa ii aduci o lumanare, flori, ghem etc.