| AdelaDiana a întrebat:

viata mea nu e deloc usoara, sufar din cauza tatalui meu, parintii vor sa divortzeze.In plus m-am indragostit de cel mai bun prieten, totul a fost bine pina ieri, era cuprins cu cea mai buna prietena a mea, a spus ca a fost doar o gluma, dar acolo era si fostul iubit, cu care am fost 2 ani impreuna si l-am iubit foaaarte mult, dar am si suferit.Nu am comunicat un an intreg, si intr-o zi mi-a propus sa fim prieteni.Am suferit pentru ca el avea inca minte de copil, acum am vazut in el cu totul alt baiat, s-a maturizat mult.Astazi imi spune ca ma iubeste si totusi nu ma poate scoate din inima, iar eu i-am spus ca nu il cred IAR EL A SPUS:Stiu ca ai suferit mult din cauza mea, si ca acum nu ma vei crede ca eu te iubesc, dar eu iti voi demonstra cum pot sa uit eu prima dragoste?
Acum sincer nu stiu ce sa fac, sa il astept pe prietenul meu cel mai bun de care sint indragostit, si care si el are sentimente fata de mine eu stiu asta dar nu stie sa le arate.Sau sa accept sa fiu cu fostul prieten?
Ajutor!

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Urmeaza-ti dragostea!

| Ammy93 a răspuns:

Asta e o mare dilema, dar numai tu poti stii cu cine vrei sa fi. Eu ti-as putea spune sa incerci cu cel mai bun prieten al tau, dar daca vei avea de suferit? Cu fostul tau iubit, nu stiu ce sa zic. Dar de ce trebuie sa-ti astepti cel mai bun prieten? Unde e?

| Sweete a răspuns:

Numai tu poti sti ce trebuie sa faci alege-l pe cel pe care il iubesti din adancul inimii, iubeste-l pe cel ce crezi ca nu te va face sa suferi mult pana vei ramane cu cel ce iti e menit vei trece prin multe greutati, dar vei avea si multe bucurii inca o data raspunsul meu este sa ramai cu cel pe care crezi ca il iubesti cu adevarat

| Sweete a răspuns:

Numai tu poti sti ce trebuie sa faci alege-l pe cel pe care il iubesti din adancul inimii, iubeste-l pe cel ce crezi ca nu te va face sa suferi mult pana vei ramane cu cel ce iti e menit vei trece prin multe greutati, dar vei avea si multe bucurii inca o data raspunsul meu este sa ramai cu cel pe care crezi ca il iubesti cu adevarat sper ca te-am ajutat