| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac? Astazi a venit la mine fostul meu prieten care m-a facut foarte mult sa sufar cu un buchet mare de trandafiri rosii si cu un ursulet sa isi ceara iertare si sa spuna ca ii pare rau pentru tot ce a facut si ca vrea sa ne impacam si imi va promite ca nu ma va mai face sa plang eu nu mai vorbisem cu el de vreo 2 luni de cand ne-am certatsi de atunci nici eu nici el nu am mai avut vreo relatie cu altcineva. Eu i-am spus ca nu pot sa accept pentru ca am suferit prea mult si imi este frica sa nu se repete si el mi-a spus ca ma roaga frumos sa accept cadoul si sa ma mai gandesc...Am acceptat cadoul pentru ca vedeam in ochi lui ca ii pare rau
Eu inca mai am sentimente pntru el si cred ca si el pentru mine deoarece simt ca mi-a spus din inima aceste lucruri
Acum chiar nu stiu ce sa fac crying

Ce ma sfatuiti sa fac? Sa ma impc cu el? Sa nu ma impac cu el?
Va rog chiar am nevoie de ajutorul vostru :-(
Multumesc anticipat!
Si promit fundita + vot

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

Pai, foarte dragut ceea ce a facut fostul tau prietenlove struck putini baieti fac lucrul acestahappy Eu cred ca totusi inca mai tine la tine, daca a stat si singur cat timp ati fost despartiti, dar nu stiu motivul despartirii voastrehappy Daca tu tii la el, te sfatuiesc sa te impaci cu el pentru ca orice om mai merita o sansasmug Poate s-a schimbat si si-a dat seama ca te iubeste si de asta nu vrea sa te piardalove struck
Eu zic sa va impacati, insa e hotararea tahappy
Succes in tot ceea ce hotarasti sa faci>:d< Te pup si ai grija de tinelove struck

7 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Eu cred ca merita o a2a sansa. Daca nu ii pasa cu adevarat de tine de ce ar mai fi facut gestul asta? Putea foarte simplu sa isi caute alta.nu sa se roage de tine sa il ierti, sa isi calce pe orgoliu. Daca ica tii la el, indicat ar fi sa ii acorzi o a2a sansa.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Poi fiecare are o a 2-a sansa, eu zic sa te impaci cu el, si vezi ce comportament are, si daca e asa cum a fost mai de mult atunci lasa-l.

| TeIubesccc a răspuns:

Eu zic sa te impaci cu el. Am trecut si eu prin asta. i-am acordat inca o sansa si nu`mi pare rau deloc love struck
Eu te sfatuiesc sa-ti asculti inima. Daca ea iti spune sa te impaci cu el, atunci fa`o! love struck

| Zaika_7941 a răspuns:

Draga mea sfatul meu este sa te impaci, in aceste 2 luni cred ca si-a dat seama de ceea ce a facut si cred ca nu o sa mai faca, si in plus fiecare om merita a 2 sansa...
P.S si eu am trecut prin asa ceva si mi-am iertat iubitul si acum sintem impreuna si e mult mai schimbat...
Ascultati inima...bafta scumpo...

| NinaY a răspuns:

Acuma depinde si de cat de grave au cele infaptuite de el. nu stiu ce sa zic, e alegerea ta, dar daca as fi in locul tau eu i-as mai da o sansaaa.

| ionuutzuu a răspuns:

Daca un baiat/barbat face asta pentru. o fata/femeie inseamna ca el chiar tine la tine si ii pare rau pentru. ceea ce a facut deci eu iti sugerez sa-i dai o sanse pentru. ca o merita.

| justme_2454 a răspuns:

Eu am avut nevoie de o sansa dar n"am primito.si chiar mia parut rau...asa ca daca inca mai tii la el asculta"ti inima si dai inca o sansawinkingdaca o sa te dezamageasca o sa"ti fie mai usor sa treci peste...happysucces