| CRiss_9116 a întrebat:

Bunahappy. voi credeti ca o relatie intre 2 colegi(de clasa)poate sa dureze mai multa vreme? multe persoane mi-au zis ca probabil cu timpul relatia se va raci si se vor plictisi unul de celalalt.

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Ufff. happy Imi trezesti amintiri.
Eu pot sa-ti vorbesc de o relatie dintre 2 colegi de grupa ( ca e la facultate ).
Am devenit un fel de soarece si pisica cu timpul. Despartiri, impacari, gelozii ( de ce colegul ala te-a luat in brate ).
In nici un caz nu s-a pus problema plictiselii. Da niciodata! happy
Ciudat... dar asa e. Nu a intervenit rutina deloc. Nici eu n-as fi crezut.
Dar eram si suntem 2 persoane foarte diferite, probabil de aceea.
Dupa 6 luni de cand a inceput relatie si timpul in care ne-am despartit. pot spune ca, nu s-a consumat total si desi ne vedem in fiecare zi pot spune ca inca au ramas multe de, descoperit.
In acelasi timp e o relatie periculoasa. A noastra s-a dus din alte motive... Dar toti din jurul nostru ne spun ca "tot impreuna va vad si peste x ani si tot ca soarecele si pisica".

Incearca, da asuma-ti toate riscurile happy Si acela ca, la un mom dat se poate sa va despartiti si vei fi nevoita sa-l vezi in continuare.
Asta te poate face sa suferi, dar va poate face si sa ramaneti in permanenta agatati unul de altul si sa nu va puteti desparti nicicum happy

6 răspunsuri:
| Mihaic93 a răspuns:

Ai pus fix 2 intrebari la fel, ce ai esti bolnava? nu puteai sa respiri daca nu puneai si a 2-a intrebare?!

| crissti a răspuns:

Mda.salut! happy Uite cum e.nu fa niciodata greseala sa te "combini "cu un coleg de clasa pentru ca pe urma vei regreta, deoarece il vezi in fiecare zi si o sa ajungi sa nu mai vezi nimic interesant la el si daca era si prieten bun cu tine cu atat mai rau deoarece odata cu despartirea se strica si prietenia happy! Sper ca te-am ajutat!

| rafaelita14 a răspuns:

Eu cred ca da poate sa reziste daca cele 2 persoane se iubesc indeajuns de multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da happy Eu am 2 colegi in clasa care au ceva timp impreuna si se iubesc foarte mult...Si chiar nu s-au plictisit unul de altul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa dureze pentru totdeauna.

| CRiss_9116 explică:

Din greseala "Faith"pentru ca nu era postata prima intrebare...