| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca problemele si stresul poate afecta serios relatia de cuplu? te poate raci fata de partenerul de viata?'

5 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Cu siguranta...de exemplu...eram cu un tip de vreo 2 luni...era totul f ok, adoram sa stau cu el... iar apoi am trecut eu printr-o perioada mai proasta... aveam dureri f mari de stomac si din cauza asta eram f stresata, nu aveam chef de nimeni si nimic... iar lucrul asta ne-a impiedicat sa ne vedem... el vazand ca eu sunt rece mi-a zis ca nu ma mai streseaza(pentru ca nu ma mai intalneam cu el pentru ca durerile erau constante) si asa... el a asteptat sa il caut eu si eu cam la fel...si s-a terminat.happy

| liliana83 a răspuns:

Da iti poate afecta, dar conteaza foarte mult la cat poti rezista. rabdare multa. iar daca intr-adevar tii la persoana iubita si o iubesti comportate ca si cum nimic nu te-ar deranja. sa stii ca nu trebuie sa disperi daca doua trei zile esti cu moralul la pamant. traieste-ti clipa seara de seara si incepe o alta zi cu gandul ca intr-o zi o sa fii mai sus decat azi. nu cred ca daca nu ai bani sa platesti chiria trebuie sa dai deoparte si ultima firmitura care ti-a ramas.(relatia de cuplu)eu am avut zile din astea dar niciodata nu am lasat ca aceste lucruri sa ma darame incat sa nu mai pot avea nici macar vointa de a sta cu partenerul. asa ca doar daca vrei se poate raci o relatie, fiind stresat. daca toti care au datorii ar rupe relatia cu partenerul din cauza stresului, ce sa-r intampla in romania? sa-r omora unul pe altu. mai gandeste-te inainte de a te raci! viata e frumoasa. happy.

| Liada a răspuns:

Uneori da... e trist sa gindesc la asta dar da... ei devin mai preokupati cu alte intrebari si situatii dar timp pentru crearea relatiilor puternice nu ramine sad

| carmi_6480 a răspuns:

Da, normal ca da, cand stii ca n-ai bani sa platesti chiria sau mai rau sa iei mancare la copii, nu-i asa ca nu-ti mai arde de iubit? azi asa \maine asa si se raceste, posibli sa si inghete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da. Doar o comunicare deschisă poate întreţine o relaţie echilibrată şi de durată.
Pa, pa.