| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati reactiona cand ati afla ca marea voastra dragoste e pe moarte? si ca nu o sa o mai vedeti niciodata? ca nu mai are cine sa te alinte, sa te ia in brate, nu are cine sa iti mai zica "neata, dragostea mea:*" sau "te iubesc"?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna:*pur si simplu sufletul mi-ar fi distrus, nu as mai avea chef de nimic, inima mea ar suferi intr-una daca persoana iubita s-ar aflat pe moartesad.Nu mi-as putea concepe viata fara ea.Nu as putea acepta ca persoana care o iubesc enorm nu va mai trai, nu va mai fi langa mine, nu va mai raspunde cand o voi striga, nu va mai fi alaturi de mine...as fi distrusa sa vad ca nu pot face nimic si sa privesc cum fiecare clipa se scurge si nu realizez ca maine poate nu va mai fi. Este o durere care loveste atat de puternic sufletul incat iti ia mult timp sa te refacisad.
Daca esti in aceasta situatie imi pare extrem de rau pentru tinesad.Nu am trecut prin asta niciodata, dar stiu cat de mult doare si cat de greu este.Incearca sa fi tare, puternica si sa te gandesti ca daca este sa se intample aceasta durere sa te gandesti ca el de acolo de unde va fi va avea grija de tine si te va ocroti mereu.
In astfel de momente cuvintele sunt de prisos si nu imi ramane decat sa iti spun, fi tare si ai grija de tinesad.
Daca mai ai nevoie de ajutor sunt aici ca sa te ajut:*

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Esti in situatie sau doar curioasa?

| CriCri04 a răspuns (pentru Oana92):

In situatie.

| CriCri04 a răspuns (pentru Oana92):

Sa zicem ca asta nu prea conteaza. vreau doar un raspuns sincer. sa stiu si eu cam ce e de facut...

| Pitzipoanca a răspuns:

Hmm. Esti foarte egoista si foarte preocupata de tine si de trairile tale. Da' de omu ala care moare, nu ii e mila nimanui? Ce naiba conteaza ca vrei tu? Tu ai o viata inainte. Omul respectiv mai are zile sau ore de viata, ii e frica de moarte si are nevoie de alinare. Tu, pe de alta parte, esti doar self-centered.

| CriCri04 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Omul ala e obisnuit cu ideea de vreo 8 ani... e constient ca nu mai e nimic de facut. si faza cu alinarea o fac, doar ca nu prea accepta pentru ca considera ca stau cu el din mila. crezi ca daca as putea face ceva nu as face?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru CriCri04):

Situatia e foarte ciudata. Adica ori stai cu unu' doar de mila (da, inconstient e MILA + dorinta de a fi interesanta) ori ai pe cineva grav bolnav in jurul tau. Nu-ti mai ridica poalele sa vada lumea ce de treaba esti tu. E suficient ca stie tot orasul tau + imprejurimile. Nu te supara pe mine, dar asa de satula sunt de apartinatori care incearca sa aiba ceva de castigat din cauza ca amaratul ala moare.

| Alcatel a răspuns:

Pe ce program te uiti?

| Teodor1998 a răspuns:

As reactiona... NASPA!
Ce e cu intrebarile astea? Sunteti tampiti?