| Dydydodo a întrebat:

Voi încerca sa ma exprim cât mai scurt posibil. O poveste tipica vârstei : îmi place de un coleg. Băiatul este foarte dragut si amuzant,noi vorbim mereu si râdem împreună,dar nu pot spune ca aș avea de unde sti dacă mă place, el se comportă mai mereu frumos, este bine educat. Ne ajutăm,râdem,dar nu mereu. Sunt momente in care mă tratează diferit de restul (într-un sens rău) : îmi obserba greselile pe care altii nu le vad si mi le spune în fata încercând sa pară glume. Celorlalte persoane nu le aplică acest tratament de sanctionare. În rest totul este bine, vb mult. De ce-mi aplică acest tratament?(Are vreo problemă cu mine?) Din experienta voastra : Cum se comporta un baiat care place o fata si cum sa-si dea fata seama daca-l place sau este ceva amical si doar nu-si intelege sentimentele?

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Nu prea ai cum sa afli daca unei persoane ii place de tine decat daca iti zice fiecare om are alta personalitate si e greu de dedus ce simte pentru tine asa ma purtam si eu pe la 12 ani cred dar nu imi placea de nici 1 un baiat se comporta altfel cu fetele deci daca compari felul in care se comporta fata de baieti cu felul in care se comporta cu tine e clar. Daca vrei sa afli ce simte intreaba l dar probabil va spune da pentru ca nu ai spus ce varsta aveti voi presupune ca aveti intre 12si 14 ani daca intrebi un baiat care e single va zice da vreau sa fiu cu tine pentru ca da trebuie sa am si eu o prietena pana la urma nu? Sa nu zica lumea ca nu am avut. Daca esti mai mare nu il intreba lasa l sa te intrebe el pe tine pentru ca asta iti va da tie controlul asupra relatiei tu vei fi cea care a vrut asta si cea care poate sa ii puna capat asa el nu va putea sa fie in avantaj sa zicem asa. Si un sfat micut nu pune suflet pentru ca esti prea tanara acum vei avea parte de relatii trecatoare care cel mai probabil le vei uita mai tarziu abia pe la liceu facultate poti sa te implici intr o relatie serioasa tongue

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sentimente? poate vrea sa faca sex cu tine eu stiu de ce nu il intrebi

| SkyPilot a răspuns:

Nu am observant vreodata ca un baiat interesat intr-o fata sa ii observe greselile marunte si cu atat mai putin sa indrazneasca sa-i atraga atentia happy Eu unul le consideram perfecte pe cele care imi placeau. Fiecare om este altfel, poate e felul lui de a-ti arata ca e interesat de tine sau poate asa iti arata cat de inteligent este. Greu de stiut. Chiar daca te place si vei intra intr-o relatie cu el, cred ca va fi un om dificil.

| Leerix a răspuns:

Lasa emotiile si gandurile la o parte... Nu ajuta la nimic daca te gandesti non-stop "oare ce inseamna? oare de ce se comporta asa? oare ma place sau nu?". Daca spui ca va intelegeti destul de bine, mai bine il inviti intr-un loc in care sa nu va deranjeze nimeni si ii spui ce ai pe suflet. Ii spui ca nu ii intelegi comportamentul uneori, ii spui ca tu tii la el, ca il placi si ca te deranjeaza unele momente in care se poarta diferit. Spune-i ca simti ceva pentru el, ca il vezi mai deosebit decat pe restul si doresti sa afli daca si el simte la fel. Nu ai absolut nimic de pierdut daca faci asta! Exista mari sanse sa iti spuna ca si el simte la fel, dar sa aiba si el emotii ca tine. Lasa emotiile la o parte si fa tu primul pas! In cel mai rau caz te alegi cu un refuz, dar macar stii ca nu mai are rost sa iti consumi nervii gandindu-te non-stop la fiecare gest de al lui si la "oare ma place si el sau nu?". Fa-ti curaj si afla raspunsul la intrebarile tale! Mult succes!