| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vorbesc cu un baiat de o luna si la inceput imi scria foarte des si ma suna,dar acum nu prea ma suna nici nu prea scrie,(scrie dar foarte rar)imi place de el, poate din cauza ca pleaca, invatam in tari diferite.Lam intrebat ce vrea de la mine(ca oricum pleaca) a spus ca ii place sa vorbeasca cu mine si ca timpul va arata ce va iesi(( Dar eu sunt mai mindra si vreau el sa ma caute cum sa fac asta? sa ma vrea sa imi scrie,sa sune?, ii scriu si eu dar ma gindesc ca il deranjez si nu vreau sa inteleaga ca sunt disperata dupa el ((vorbim in scris adica nu prea ne vedem. Ceva idei.multumesc,o zi frumoasa.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ramai mandra!

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa gasesti un echilibru intre ce faci tu si ce face el. Daca tu esti mandra, ai sa ramai singura cu mandria in casa pentru ca baiatul va crede ca nu esti interesata de el. Fii sigura ca nu il deranjezi, va apecia ca il cauti. Si nici nu pari disperata. Disperata esti doar cand el te respinge iar tu te tii scai de el. Scrie-i cam tot atat cat iti scrie si el.

| ExorcistulAK47 a răspuns:

Dacă il cauţi nu înseamnă ca eşti disperată, inseamnă ca îţi pasă de el şi că îi simti lipsa, despre mândrie nu ştiu ce sa zic, dar mândria asta nu e tocmai bună. Încearcă sa vorbeşti cu el despre asta, întreba-l din ce cauză s-a răcit fată de tine şi încercaţi sa ajungeţi la un numitor comun.