| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum o saptamana pentru ca el s-a intors la fosta lui prietena.de atunci nu am mai vorbit, ieri m-a sunatstraight face cand l-am intrebat de ce ma suna, mi-a raspuns ca ce nu are voie sa ma sune? ca vrea sa ramanem amici si ca nu mai poate sa vorbeasca si ca ma suna mai tarziu, si nu ma mai sunat.azi l-am sunat eu... l-am intrebat daca vrea sa ne vedem mainestraight face si a acceptat.cand am inchis m-am gandit ca fac o greseala daca ma intalnesc cu el, ca pana la urma tot eu sufarwinking pentru ca el n-o s-o paraseasca pe aia niciodata ca sa fie cu mine si ca nu are rost. i-am trimis mesaj ca nu ne mai vedem maine, sa uite ca m-a cunoscut si sa ramana cu prietena lui si ca daca vrea sa-l las in pace sa nu ma mai caute si sa nu ma mai sunewinking si nu a trimis nimic inapoi.
acum ma simt foarte rau...de ce tocmai cand incepusem sa uit de el revine iar?straight face ce credeti ca vrut de fapt?straight face sa-si bata joc?straight face

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Draga Cora, eu am trecut prin aceste lucruri. La fel si mie mi-a spus ca ar vrea sa ramanem prieteni si ca ar vrea sa pastram legatura. Am intrebat-o cu ce folos si mi-a spus ca totusi am fost impreuna si asa ar fi normal. Dar avand in vedere situatia am zis ca e mai bine sa nu fac asta. Crede-ma ca daca l-ai accepta ca prieten vei suferi mult. Oricum tu daca il accepti l-ai trata ca pe un amic ceea ce e cu totul altceva decat un prieten. Unui prieten te-ai putea destainui pe cand lui cu greu cred ca ai putea. Eu m-am despartit de ea acum patru luni si desi atunci mi-a parut rau acum am trecut peste acel moment. Am mai intalnit multe fete si acum chiar exista o fata foarte draguta cu care vorbesc. Crede-ma ca cel mai bine e sa nu accepti relatia de,, prietenie " cu el. Cu timpul sentimentele vor disparea si vei vedea ca vei cunoaste si un baiat care sa te merita. Succes Cora si fii tare! O sa fie bine.

16 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy explică:

@bacemi lasa-mi tu id tau in privat...la mine nu merge sa trimit msg in privat...

| coryyyyyyyyyyy explică:

@georgiana-daca vrei sa vorbim lasa-mi id tau in privat ca eu nu pot trimite msgsad va pup pe toti si va multumesc pentru sfaturiwinking nu stiu ce m-as fii facut fara voi...big grin kiss

cami
| cami a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai facut bine ca l-ai sunat. Barim de mesajul pe care i l-ai trimis, nu mai spun, o mare greseala. Dar nu-i bai, stai linistita. Daca te mai suna, si-ti spune ca "ce, nu are voie sa sune? ", (nu te impacienta, nu te emotiona! ), si raspunde-i foarte calma, si directa "Prietena stie? ", ok daca vrea sa ramaneti amici (prefa-te ca nu ai nimic impotriva ), ba chiar (atunci cand o sa-ti faci un nou iubit), propune-i sa va vedeti toti 4, doar sunteti amici, ce naiba?!
PS: Astia-s baietii. ori iti duce lipsa, si posibil incearca o noua impacare, ori l-ai amagit tu cu ceva, si acum incearca sa-si "ia recompensa", facandu-te pe tine sa suferi.

| clauss a răspuns:

E nehotarat si vrea sa vada daca te mai iubeste si daca il mai iubesti

| Linda a răspuns:

Nu pot fi doi in situatia voastra amici decat poate dupa ce si tu ai avea pe cineva de care ai fi foarte incantata. Te-a sunat din obisnuinta, nu-ti face iluzii. Cel mai bine e sa-ti vezi de viata ta si sa nu te mai gandesti deloc la el, daca iti vine gandul sa te gandesti imediat la altceva.

| micurutza2005 a răspuns:

Deci ori e alba ori e neagra... ce rost are sa mai ramaneti amici ca una ca alta cu ce te ajuta asta pe tine tea cautat de smecherie sa te mai faca putin sa suferi daca era pentru tine nu se intorcea la aia deci el a stiut bine ce face cand tea parasit cu aia a mai fost stie cum e cu tine a fost stie cum esti deci a preferat-o pe ea pana la urma ca daca nu era asa ramanea cu tine, atunci la ce sa mai tineti legatura daca e cu ea ei i convine sa stie ca te mai cauta si pe tine? nu cred. asa ca spune-i ca daca a preferat-o pe cealalta sa stea cu ea nu sa te mai caute pe tine si sa te mai intrebe ironic ca nu are voie sa te sune ...nu are voie asa sa-i spui nu poate sa te cautesi sa te lase cand vrea el ai si tu o demnitate si nu trebuie calcata asa in picioare tocmai de el deci, la revedere cu el, da, eu asta cred ca a vrut sa se joace putin cu sentimentele tale din nou sa vada daca mai tii la el si e foarte mandru cred ca vede ca iar esti in,, limba dupa el,, eu nu cred ca a fost ceva serios pentru care tea sunat asa din senin, deci eu as fi mai hotarata si mai tare in fata lui si i-as spune clar lasa-ma in pace si du-te la prietena ta, parerea mea.

| mada. a răspuns:

Pai ori e nehotarat ori vrea sa te aiba ca rezerva, ceea ce nu ar trebui sa accepti, daca te mai cauta intreaba'l ft serios ce vrea de la tine?

| sandulache a răspuns:

Buna Cora.
Din cate am inteles eu din ce ai zis am tras o concluzie.
Daca el te-a sunat sa iti zica sa ramineti amici nu a facut ceva rau ci avreut sa vorbeasca cu tine.eu te inteleg ca suferi e ceva normal sa suferi ca esti om nu extraterestu pana si ala poate sufera, daca tu ia-ai propus sa te vezi cu el si dupa aceia sa ii zici in mesaj stai acasa (dobitocule)tu ti-ai batut joc de el, nu iel de tine, daca am inteles gresit zi-mi unde am gresit.bafta si succes.

| Onetwthree a răspuns:

Pai,

da cred ca inca il mai intereseaza d tinebig grin, nu stiu asa cred si pb vroia sa vada ce faci sau poate ca era obisnuit sa vbiti l tell. Eu cred ca ar trebuie sa. l lasi in pace, daca el a hot sa va desp, te. a parasit pe tine pentru aia, inseamna ca el nu a tinut asa de mult la tine sau daca a tinut, te. a uitat repede! Lasa. l in pace daca mai vrea sa fiti amici te cauta el, da. l in masabig grin tu incearca sa. l uiti si poate o sa treaca. acum depinde si cat d lunga a fost rel voastra.

SUCCES:*

| totata a răspuns:

In primul rand daca esti sigura pe tine ca vrei sa il uiti, atunci renunta definitiv la tot ce tine de el, iar daca te suna nu ii mai raspunde.Intentia lui e clara, e bine sa fii si tu acolo, de rezerva, in caz ca aia nu il mai vrea sau in caz ca se plictiseste sa vina la tine s isi mai condimenteze putin viata. daca intr-adevar te vroia pe tine o lasa pe respectiva de mult, tind sa cred ca esti o persoana puternica care nu se cramponeaza intr-o situatie de genul asta, din punctul meu de vedere tipul e un idiot care vrea sa fie un pic smecher(scuze dar prefer sa fiu sincera), iar tu nu il poti lasa sa isi bata joc de tine.Asa ca mai bine iesi cu prietenii, gaseste-ti alt prieten, fa orice trebuie sa il faci ca sa il uiti, iar pe el ignora-l. o sa fie mai simplu decat crezi

| 61n4 a răspuns:

Buna...suntem in aceeasi situatie. parca m-ai fi descris pe mine. deci eu zic sa faci acelais lucru ca si mie.RESEMNEAZA-TE. O sa die greu sa-l sti cu alta si mai ales daca ai mai vorbii cu el din cand in cand, numai asa ca o piedica, sa -l uiti si mai greu si sa te amagesti degeaba.

| Ofatamisterioasa13 a răspuns:

Sincer iti zic face chestia asta pentru ca stie ca inca mai ti la el si poate cu aia nu se mai are asa bine si ce`o zis sa incerece cu tine ca tu sigur te vei impaca cu el, zic asta pentru ca si eu sunt in aceeas problema si sfatul meu este sa incerci sa il uiti si sa nu te mai gandesti la el pentru ca nu te merita happyte pupicesk si nu mai vb cu el!:*

| Ofatamisterioasa13 a răspuns:

Si apropobig grin daca mai vrei sa vorbesti despre problema asta poti sa-mi dai un mesaj privat, pentru ca te inteleg perfect happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se simta si el macho ca-l plac fetele, nu-l mai cauta si spune-i sa nu te mai sune ca se va supara noul tau prietenhappy. Din cate vad el se joaca cu sentimentele tale, nu-l lasa sa te mai raneasca, o data ce te-a parasit inseamna ca nu te vrea... el a pierdut, tu fii vesela, frumoasa si vezi-ti de viata ta in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io credk cel mai bine ar fi sa_l uiti si sa nu mai ai d_ai mare atentie, de ce vre sa raman_ti amici sa_ti spuna cum o face cu x, uret din partea lui, u ai toata viata inainte, uital ca nu te merita! si daca accepti sa ramaneti amici sa nu ai d_ai mare atentie, dar ar fi bine sa nu accepti si o sa se ganseasc mai mult la tine, cred ca vrea sa stea si cu ia si cu tine, dar as ceva nu se poate, spune-i daca mai vb cu el sa te lase in pace si sa aobe grija de prietena lui cu cuvintele aste o sa_l d_ai pe spate pentru ca el crede ca mori dupa el si altele, nu are rost sa mai vb cu el! el se simnte acum foarte macho! si u nu mai suferi ca nu merita! iesi afara si ai sa vezi ca viata este frmoasa. pup si ai grija ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, si pe mine m-a sunat aeara sa ma impac cu el ca s-o desp de x dar nu am aceptat cu totul ca il iubesc si sufar pentru el, cel mai bine ar fi sa faci si u asa, nu te mai impaca cu el ca mai mult o sa suferi.parerea mea. te-am pupat:*