| Austina345 a întrebat:

Voua cat v-a luat sa il/o uitati pe fostul/fosta? Eu l-am parasit pe fostul meu prieten acum 8 luni si ma simt din ce in ce mai rau. Credeam ca in functie de cat trece timpul, il voi uita usor usor.
Durata relatiei a fost de un an si cateva luni, a fost primul meu iubit, dar dupa cateva luni cu mine s-a culcat cu cel putin o fata si m-a mintit pana in ziua in care l-am parasit. (adica timp de un an). Uitandu-ma in spate ar trebui sa imi aduc aminte doar cum ma mintea si manipula, dar cu toate astea imi aduc aminte cat de mult l-am iubit.
De ce nu imi trece de el?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hannah06 a răspuns:

A fost o relatie toxica. Comportamentul lui contradictoriu te-a facut cumva sa crezi ca il iubesti si sa iti scada stima de sine.Mai mult te-a marcat experienta, fiind si prima.Ai facut alegerea corecta si rationala, de la el sa nu te fi asteptat la sentimente sincere pe viitor.Asa ca mai bine asteapta omul potrivit cu care sa fii intr-o relatie sanatoasa si fericita.

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O sa îți treacă dar greu. Gândindu-ne într-una la el nu o sa scapi de el. Și mie mi-a fost greu și încă ii mai simt prezenta prin vise laughing ma rog de ia sa ma lase în pace sa nu ma mai bântuie.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Este greu pentru ca el este primul tau iubit.O femeie nu uita niciodata :primul iubit, primul barbat si marea iubire.
Inca nu a venit tipul ala care sa-ti suceasca mintile.Dar o sa vina.Ai un pic de rabdare.

| Crackman a răspuns:

Pai ce zici sa nu te mai gândești?

| Werrich a răspuns:

Buna, eu m-am despartit de fosta acum 9 ani si pot sa spun ca mi-a luat cateva luni sa o uit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai uiti daca nu te mai gandesti la el. Poate nu ai gasit tu intre timp ceva, ceva sa te tina departe de aceste lucruri. Iesi pe afara, stai cu prietenii, cunoaste noi persoane si nu trebuie sa te mai gandesti la "cat iti ia sa il uiti", ca asa nu ajungi nicaieri.

| Frank51 a răspuns:

La mine dureaza mult daca persoana nu mi-a gresit cu nimic(3-4 saptamani). Daca mi-a gresit dureaza 2-3 zile.

| DenqOO a răspuns:

Depinde de relatie si cat am tinut la aceea persona.
Poate inca mai ai sentimente de atasament.

| RAY a răspuns:

Ce simti cand te gandesti la el?

| Ofiintă a răspuns:

Te vei simții mai bine și complet vindecată fată de fosta relație atunci când vei găsi persoana potrivită ție.
Momentan, cel mai probabil simți un gol pentru relația care nu s-a consumat pozitiv. Stările respective le experimentăm majoritatea dintre noi, nu îti face probleme. Viata ta nu s-a terminat o dată cu despărțirea care a avut loc de curând.