| anonim_4396 a întrebat:

deci acum 1-2 ani am avut un iubit, am fost cu el 4-5 luni si m-a parasit ca nu stiu ce...ok atunci am fost sfasiata de durere dar mi-am revenit, dar probleme este ca mereu cand aud sau vad cupluri din astea imi aduc aminte si imi vine sa ma duc in timp sa repar sitiatia dar stiu ca nu pot crying.Am incercat sa uit de el dar nu pot, a fost prima iubire, si acum ma gandesc daca o sa mai am una sad, adica nu prea am amici, dar am vreo 3 prieteni, ori cat timp as sta cu ei, nu pot uita de clipa cand s-a despartit de mine.Si asa incep sa ma inchid in calculator...
Cine imi zice cum a uitat de fostul ei iubit, si imi da[cateva]sfaturi are funda.

Răspuns Câştigător
| yulyanayo a răspuns:

Buna in primul rand. Am trecut si eu prin asta numai ca ceva mult mai dureros. Eram impreuna de 2 ani, iar el s-a mutat la Bucuresti, fiind foarte gelos, nu am lasa sa ies din casa de loc de loc, mereu ma urmareau prietenii lui ca sa-i spuna lui unde merg si ce fac, iar intro zii mergand la magazin nu am reusit sal anunt si a aflat de la prietenii lui doar ca au mai pus de la ei au spus ca am fost la bar (eu de fapt am fost la magazin sa-mi iau niste fructe) ca eram cu un baiat ma tinea in brate...etc. intelegi tu. Iar el s-a despartit de mine. Au trecut aproape 3 ani de atunci, dar dupa un an de zile dupa ce m-am despartit de el l-am cunoscut pe actualul meu iubit cu care sunt de aproape 2 ani. Un mic sfat, daca s-a despartit de tine, nu sta sil plange toata viata, pentru ca mai tarziu ai s aregreti ca in loc sa iesi in lume sa cunosti noi oamnei ai stat si ai plans dupa el, ai sa regreti, iar daca te merita si te iubea nu se despartea de tine. Sfatul meu este sati veiz de viata ta, nu merita sati amintesti de el. NU MERITA SA PLANGI DUPA EL, nu merita sa te distrugi pe tine si viata ta pentru unul ca el, CREDEMA. Tu esti frumoasa si desteapta iar cei al tau e pus deoparte, pana il gasesti nu mai fi trista din pricina unui om ce pot sa zic ca tea abandonat. Mult noroc, astept rasopuns daca te-am ajutat. Funda?big grin

| anonim_4396 explică (pentru yulyanayo):

Tu ca-ti ani?[scuze ca intreb]si cati ani ai avut cand ai avut prima iubire?

| Loreddana a răspuns (pentru yulyanayo):

Se pare ca fostul tau nu te lasa nici pe la scoala. Nu de alta dar stai cam prost cu gramatica.

| anonim_4396 explică (pentru Loreddana):

Ma grabeam sa scriu si nu da vina pe mine, robotu ma "corectat"!

| Loreddana a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu de tine ziceam draga. Fetei careia i-ai dat funda i-am zis.

| anonim_4396 explică (pentru Loreddana):

Poate si ea se grabea laughing.

| Loreddana a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea!, nu "ia". Of, of!

| anonim_4396 explică (pentru Loreddana):

Romana happy, dar sa-mi bag picioru lasa-ma sa fiu anafabeta macar in vacanta laughing (glumesc).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De obicei scriu corect straight face.

| Loreddana a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerc doar sa te ajut. happy

| anonim_4396 explică (pentru Loreddana):

Ok,nu ma supar cand ma corecteaza cineva happy.

24 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Uiti de prima dragoste cand o traiesti pe a doua...si atunci faptul ca ai fost trist/trista o sa ti se para o prostie.

Asta-i tot, nu-i nici un secret.

| Seby90 a răspuns:

La 15 ani nu poti considera iubit. A fost doar un prieten mai intim. Daca s-a ajuns si la sex, np, nu e ceva exagerat.

O sa treaca, nu mai baga in seama. Punct. Ps, ciorba incalzita are gust nasol.

| anonim_4396 explică (pentru Seby90):

Aveam 14 nu 15 acu am 17, si nu fac sex cu orice "iubit"!

| Seby90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci doar cu cei care merita, ii include pe toti. Asta e o prostie. Nu face sex cu orice om, da, dar daca esti intr-o relatie e ceva normal. Daca consideri ca nu trebuie sa faci sex cu iubitul tau, e gresit iubitul. BTW... treci peste frate, nu e un capat de lume. Altora le mor parintii si nu stau sa se planga pe net. Si aia chiar nu au ce face in legatura cu asta. Si tu? Plangi dupa un putoi. Sa fim seriosi. Decat sa plang dupa vreo proasta mai bine imi tai ouale.

Cu toate ca a exista o ea... care merita tot. Pana am aflat ca si ea e curva, haha. laughing

Toate-s la fel.

| anonim_4396 explică (pentru Seby90):

Baaaaa,Gigele sunt fata! cand te legi de fete si zici ca sunt "curve" iese urat! cu flacari! Mai usor cu limbajul ca "proaste"sau"ouale"[testicule].
Si nu toate fetele si baieti sunt la fel! toti ai ceva special fizic cat si spiritual! Si acum serios sunt multe intrebari din astea deci pot pune si eu una.

| Seby90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah da, fetele sunt alergice la limbajul real. Am uitat. Totodata se caca curcubeu, dimineata respiratia le miroase a crizanteme, se basesc parfum, doar original si... da cam atat. Sunt niste fragile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt nu fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa fie bine.

| Love4Music a răspuns:

Si eu am patit ce ai patit tu, recent.
A gasit pe altu, mi-a spus ca nu crede ca ne potrivim.
Am trecut peste cu ajutorul acestui site: http://www.nlpmania.ro/......15-minute/

Vezi poate te ajuta, gasesti foarte multe articole interesante acolo.

| Loreddana a răspuns:

Cat de mare calculator ai de te poti inchide in el?

| ElenaDanielaE a răspuns:

Daca el s-a despartit de tine nu te merita, scumpo!
O sa intalnesti persoane care o sa te faca sa te simti fericita si atunci o sa-ti dai seama ca nu ai de ce sa suferi dupa el!

| Zuzabaaa a răspuns:

Pff nu stiu cum e dar si eu am o relatie lunga si imi e frica sa nu patesc ca si tine plus ca eu m-am mai si culcat cu el si presimt ca o sa sufar foarte mult timp! Eu iti zic sa incerci sa repari totul daca el nu are prietena daca te iubeste cum il iubesti si tu se intoarce la tine daca nu... happy incearca sa fii tare si mereu cu zambetul pe buze chiar daca in interior esti distrusa.

| anonim_4396 explică (pentru Zuzabaaa):

E plecat in Anglia, telefonul este mort, nu mai stiu nica de el sad.