| biancabiby99 a întrebat:

vreau o parere. A inceput sa imi placa de un baiat, e cel mai bun prieten al meu, el ma considera ca o sora. are iubita, si stiu ca o iubeste, dar uneori se uita asa dragut la mine, si imi da senzatia ca ma place. FUNDA pentru cel mai bun sfat

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Cel mai bun sfat nu inseamna cel mai lung si cel care te poate ajuta, asa ca draga bianca poti sa vorbesti cu el despre asta si sa i spui ce simti, asa si el iti va spune ce simte dar daca tu ai sezatia ca te place atunci asa este

| Mussette a răspuns:

Ai mare grija... poti destrama prietenia dintre voi.
Asteapta sa faca el cateun pas, iar tu daca vrei il urmezi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il lua de la alta si nu il duce in ispita. Daca accepta sa isi insele prietena cu tine, la fel ti se va intampla si tie mai tarziu. Asteapta-l pana cand va fi liber, daca el a fost cel parasit ofera-i umarul tau sa planga pe el, lasa-l sa se adune un pic si abia apoi vorbeste cu el si spune-i ce simti.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Draga mea Bianca, eu spun sa lasi lucrurile asa, sa ramaneti la stadiul de amici, mai ales ca stii ca o iubeste. Chiar crezi ca este frumos sa le strici relatia? In plus vei avea si tu de suferit, va veti strica prietenia si poate nu te vei alege cu nimic, asa ca spun ca ar trebui sa il vezi ca pe un simplu amic. Spui ca este cel mai bun prieten al tau, daca chiar tii la el, lasa-l sa fie fericit cu ea, iar tu orienteaza-te spre un alt baiat.

| DoarSteff a răspuns:

Nu fa nimic din ce n-ar face el. Are iubita, si nu cred ca tie ti-ar placea daca ar veni una si v-ar distruge relatia (in cazul in care ati fi impreuna). El are un nivel mai ridicat de empatie fata de tine, atata tot. Eventual daca tie chiar iti place, poti astepta o posibila despartire intre ei si atat, nimic mai mult cum ar fi sa incerci sa-i desparti. Ok? Ciao si Pace happy FUNDA apropo? Te rog. happy

| JhonnyCage2535 a răspuns:

Daca esti mai curajoasa ii poti spune direct si ii astepti reactia, nu uita ca balta e plina e pesti, gasesti pe altcineva imediat. Poti afla mai usor daca il intrebi daca ii place de tine daca sta pe ganduri sau cel putin face: Aaah, esti sora mea, evident ca ii place de tine, Bafta