| deeapanda a întrebat:

Sal tuturor as vrea un sfat adica mai multe cat mai multe este vb despre un baiat la scoala care se comporta ff dragut cu mine si eu la fel si cred adica sigur stiu ca ma iubeste pentru ca mereu daca alt baiat vb cu mine el se enerveaza.Dar nu stiu ce sa fac pentru ca el ma iubeste si eu nu il consider ca pe un frate cum pot sa-i zic ca nul iubesc fara sal ranesc nu vreau sa-l pierd ca prieten va rog un sfat pleeeasse dau funda :* ^_^

Răspuns Câştigător
| Gr33N a răspuns:

Pai daca u nu tii la el ca si la un iubit. poarta te normal cu el ca si cum nu ai avea habar ca te place, oricum dragostea lui fata de tine va disparea peste o perioada de timp daca vede ca tii la el ca la un prieten ( nu l faci sa sufere prin asta). Ca sa nu se termine prietenia intre voi 2 fa l sa se gandeasca la alta fata prin a i spune ceva de genu : mai uite ce fata simpatica e aia, cred ca te placewinking laughing.Cel putin is baiat si asa am patit si eu si asa merge cum am zis eu, mult noroc in continuare

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

1.Compoarta-te cu el la fel cum te comporti cu alti prieteni.
2.Deschide o discutie in care sa-i spui ca nu vrei sa-l pierzi niciodata ca prieten.

daca simte ceva pentru tine, va sta pe ganduri, poate ca iti va spune ceva si apoi se va gandi si el mai bine la treaba asta.

| mona a răspuns:

Daca te iubeste oricum il va rani ceea ce i vei spune dar poti formula de ex asa:astazi tin la tine si te plac ca pe un frate dar maine, poimane nu se stie...

| Ana_4223 a răspuns:

Pai comporta.te ca pana acum daca nu vrei sa.l pierzi ca prieten iar daca va fi cazul sa iti propuna sa iesiti la un suc mai stiu eu ce, accepti wsi daca insista pe subiectul°voi° ii spui eu pe tine te vad ca pe cel mai bun prieten dar nu ca pe un iubit.te vei putea baza pe mine mereu in orice situatie dar nu si pe asta si evita sa vorbesti despre niste tipi care pur si simplu te atrag doar sau de iubitul tau niciodata

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Te place nu te iubeste! Una este iubirea si alta placerea!
2.Pur si simplu spune-i!
O zi buna!

| Bogdan_Rares_1980 a răspuns:

Fa i un oral in baie la fete si ai sa l ai de prieten toata adolescenta, nu uita sa inghiti, stii tu ce!

| deeapanda explică (pentru Bogdan_Rares_1980):

Nu nu stiu ce sa inghid lamurestema! rolling on the floor si daca ii fac un oral in baie nu mai scap di el imi fac rau cu mana mea laughing))