| nicolestyles a întrebat:

Sunt indragostita de un prieten care e mai mare ca mine iar el ma iubeste doar ca pe o sora, prietena. Nu stiu ce sa fac, mai am putin si innebunesc. Vreau si eu un sfat!big grin Dau >fundita:

Răspuns Câştigător
| LinNaA a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sai spui...isi poate schimba atitudinea fata de tine.adica o s inceapa s nu te mai socoata deja ca o sora! cred ca cel mai bine ar fi sa petreci cit mai mult timp cu dinsu,incearca sal cuceresti,in nici un cazz s nu-i zici ce simti pentru dinsu! tio zic pentru ca eu i-am ziso prietenului meu cel mai bun ca il iubesc,dupa ce i-am zis asta,desigur ca intre noi nu a fost nimic mai mult decit prieteni,dar oricum dupa ce i-am zis,a inceput sa se indeparteze de mine asa ca cel mai bine e sa tii in secret si sa nu zici la nimeni! Deci incearca sa te apropii de el cit mai mult, pentru inceput fii doar cea mai buna prietena pentru dinsu, pe parcurs ai s vezi ce e mai bine sa faci! Succese!(astept funda)tongue:*

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ce ironie ar fi sa afli ca e chiar fratele tau dupa ce te-ai culcat cu el.

| alexutza1183 a răspuns:

Eu as zice sa ii spui direct ca il placi...este cea mai usoara solutie.
Cel mai bine ar fi sa ii spui fata in fata nu la telefon, mess sau alt mijloc.
Succes!

| anelize a răspuns:

Parerea mea e sa vorbesti sincer cu el

| Missperfect a răspuns:

Eu iti sugerez sa te bagi mai mult de vorba cu el adica sa gasiti lucruri in comun! Daca nu totul va veni de la sine! SUCCES!