| Grin a întrebat:

Bună,vreau să aflu dacă sunt boli care se transmit chiar şi cu prezervativ.

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Prin prezervativ NU se transmite bts

| RAY a răspuns:

Nu,dar prin sarut da si inca destule numai vb ca prin contact cu hainele ei /lui se pot lua scabia, paduchii lati, purici etc
ai grija cu cine faci sex indiferent cu cine mereu protejat si mereu dus inainte si vezi sa fie o persoana ingrijita pentru ca sunt multe bolii te alegi cu mult pentru ce pentru un sex, pentru fete sunt destule si pentru baietii mai ales oralul de ambele partii

| SkyPilot a răspuns (pentru RAY):

Ar fi bine cu dus inainte, dus dupa, spalat in gura inainte si dupa, dat in gura cu Listerine sau alt bactericid inainte si dupa.
Si gradina zoologica pe care o enumeri se ia nu numai de pe haine, mai ales de pe parul din zona intima happy Celebrii latzei happy Nu am avut "norocul" de asa ceva niciodata. Aici unde locuiesc acum li se spune "crabs".

| mihai69 a răspuns:

Da, sunt. HPV de exemplu, dar nu numai.

| SkyPilot a răspuns:

Prin prezervativ nu.
Dar daca o saruti, se pot lua BTS prin sarut.
Vestea buna este ca nu poti lua HIV. Chiar daca teoretic se poate lua prin sarut, exista un singur caz documentat. Celelalte BTSuri fie ca nu sunt mortale, fie ca se pot trata.

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

N-are cum! Prezervativul este o metoda sigura de contraceptie. Daca faci sex, si dintr-o data se rupe, recomandat pentru ea este pilula magica de a doua zi big grin. In rest, PREZERVATIVUL E SFANT big grin

| fatacurioasa15 a răspuns:

Stai linistit, prezervativul este singura metoda sigura in privinta bolilor cu transmitere sexuala.

| SkyPilot a răspuns (pentru fatacurioasa15):

Sigura pana se rupe. Tot pe la 95% ca si pastila de a doua zi.