| BudincăDePatti a întrebat:

Vreau să îmi citiţi povestea, după care să ma ajutaţi dacă se poate. Sunt cu prietenul meu de 2 ani de zile, toate bune si frumoase pana cand am luat vacanta de vara. De cand a inceput, numai in cearta am trait, in fiecare zi deoarece nu-i mai dadeam atentie, stateam numai cu prietenii, ma suna numai el, ii vorbeam urat, etc. A venit momentul sa ne despartim, ma ameninta ca terminam, desi nu putea sa ma lase. Am plans 3 zile fara oprire, nu mai puteam manca, nu puteam sa stau in picioare, eram ca moarta. Niciodata nu am fost romantica, desi l-am iubit ca pe ochii din cap! Acum 2 zile, dupa alte certuri si rugaminti sa nu ma lase, a zis ca nu ar putea si doar voia sa imi bage mintile in cap si sa ma invete minte. Acum ii dau toata atentia, ii ofer tot ce pot! Abia daca mai ies afara, nu stiu, m-am schimbat dintr-o data! Simt ca pot sa las orice pentru el! Acum m-am invatat minte, insa! El nu prea ma mai crede, fiindca incercam sa-l duc cu zaharelul, si nu mi-a iesit, el incredere maxima nu mai are. Nu stiu ce sa fac sa o recapat, va rog, spuneti-mi cum sa ma comport cu el, ce sa fac sa fiu cum vrea el! Sa fie fericit, ca intotdeauna l-am suparat cu ceva! Tot timpul am fost "copilita lui". Am doar 15 ani si jumatate...El a incercat sa ma invete destule! Dar fiind incapatanata, nu l-am ascultat niciodata avand in vedere ca el are 19. Vreau sa nu mai fiu copilaroasa, sa invat sa fiu dragastoasa si iubitoare, am totusi o varsta, suntem impreuna ca sa mergem cat mai departe! A acceptat sa ma astepte pana sunt pregatita sa facem dragoste! Ma asteapta de 2 ani ( stiu si de alte aventuri, nevoi ale baietilor, normal. big grin) Vreau sa facem ceva impreuna, sa ne cladim viitorul! Ajutati-ma cu un sfat! Va multumesc din suflet, am si o funda de oferit. happy

7 răspunsuri:
| Emmilia a răspuns:

Eu zic ca el e destul de mare si poate mai matur in gandire decat tine si el asa vrea sa-ti dea o lectie. asa intelege el sa,, iti intoarca moneda" trebuie sa-i explici exact cum ai spus si aici adica ca-l iubesti ca vrei sa te schimbi pentru el ca el e TOTUL pentru tine. daca el nu te va crede inseamna ca nu te merita sau ca are pe alta. trebuie sa intelegi ca cel mai bine o problema se rezolva prin comunicare. daca spui ca acum ii dai atenti etc inseamna ca el a inteles dar vrea sa vada poate cat de mult esti dispusa sa faci pentru el poate vrea si fapte, nu vorbe. sa aveti o relatie frumoasa si sa ma chemati la nunta voastra:* am citit tot stai linistita pentru ca asta a fost prima ta ruganimte:*

| uǝʞɔıp a răspuns:

rolling on the floor))))) tu iti cladesti viitorul la 15 ani...mai bine ia un sims(1, 2, 3) si lasa prostiile

| Demonull a răspuns:

Pf.fete de 15 ani care viseaza la maritis.In fine,pai nu vad care e problema te-ai certat,te-ai impacat, va iubiti incredere aia maxima o va recapata in timp draga, nu e usor sa prinzi incredere in cineva si dupa ce prinzi sa te dezamageasca(din propriile experiente). Chiar daca in momentul asta gandeste ca nu o sa mai poata avea incredere in tine, o va face mai tarziu, si eu mi-am jurat ca nu mai cred si etc si uite-ma ca si astazi imi pun increderea in diferite persoane.asa e omul.Destii stai calma, totul e ok isi va reveni daca ii oferi si tu putin timp.

| Soowhaat01 a răspuns:

Pai, tu poti sa il alinti de genul " ursulet ", "pufulete" sau "pui".

Baietilor le place asta.

Si poti sa fii tot timpul cu el. Sa va trimiteti mesaje cand nu sunteti impreuna. Sa va sunati. Mai ales seara, sa vorbiti pe mess, sau pe facebook.

Poti sa il mai inviti la tine. Sa va duceti la plimbari in parc ca sa vada ca nu mai esti si cu altcineva.

Succes!

Baietilor le place.

| selysol a răspuns:

Ti-am citit povestea cu atentie happysi daca o persoana iubeste alta persoana o iubeste asa cum este nu vad de ce ar trebui sa te schimbi doar ca sa nu va despartiti eu inteleg ca nu vrei sa il pierzi dar eu cred ca el exagereza prea mult cu chestia asta si se supara pe tine prea des ca doar ai 15 ani esti mai cruda ca sa zic asa fata de el ai destul timpsa inveti sa iti deschizi sentimentele asa cum se cuvine fata de persoana iubita discuta cu el si intreaba-l ce nemultumiri mai are si ce ai putea face sa isi recapete increderea in tine baftawinking

| marya1994 a răspuns:

Pai si eu am facut la fel:* si am patit acelasi lucru ca tine,, m-a lasat,, doar ca sa ma sperie si la fel si eu m-am schimbat si inca incerc sa fiu altfel desi cateodata imi mai ies din fire. tine-o tot asa si te va crede si daca esti de 2ani cu el poti face si urmatorul pas

| BloodMoon a răspuns:

Pentru a-l face sa aiba din nou incredere maxima in tine primul lucru :daca poti sa-i cumperi un cadou, adu-i aminte de toate clipele frumoasa petrecute impreuna, spune-i cat de mult il iubesti si ca nu poti renunta la el.Mult succes:*:*Fundita?:*