| mindyabusiness a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat din ziua valentinului, si nu stiu cum sa ma comport cu el. Ne imbratisam dar eu vreau ceva mai mult, adica sa ne ducem in oras sau sa facem ceva impreuna. Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fa tu primul pas si vezi ce se intampla, poate el e mai timid, cu timpul se va schimba, cine stie.
Te pup!

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poi vorbeste si tu cu el! spune-i ca ti-ai dori foarte mult sa iesiti in oras la un suc,sa va plimbati ca doi indragostiti in parc,sa numarati stelele,, etc
Poate si el este genul timid, poate vrea dar nu indrazneste!
Dc nu incerci sa fi tu mai indrazneta! ii trimiti un msj: cf? ai vrea sa iesim in parc?
Daca spune da,,
Ii trm inapoi, ok ne vedem in x minute, in fata la x!
Nu ai nimic de pierdut!

| FlyingSoul a răspuns:

Se spune ca inaintea unei intalniri fetele se gandesc la o sumedenie de lucruri iar baietii la aproape nimic. Nu este adevarat. Cand unui baiat ii place o fata ii e frica sa nu o ia prea repede, sa nu o sperie si sa o piarda. Poate asa e in cazul tau. Ei bine daca al tau e prea timid sa incerce acum ceva mai mult, cauta sa iti apropii buzele de ale lui cat mai des posibil cand sunteti aproape. Nu astepta invitatii; mai pune-te si tu prin pauze in bratele lui. daca te vede mai activa in relatie va realiza ca e momentul pentru ceva senzatii mai intese, cum ar fi un sarut.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el și spune-i ce ne-ai spus nouă va înțelege!

| BSwwatch a răspuns:

Da-i pace, poate pune suflet si-l ranesti fara sa vrei, ai vrea sa patesti asta? normal ca nu! explica-i cum sta treaba!

| Gh_Ionut_1995 a răspuns:

Propune-i ceea ce vrei sa faci

| ralwca99 a răspuns:

Poate ca el este mai timid incearca sa faci tu primul pas si vezi ce se intampa