| anamaria_5912 a întrebat:

vreau sa intreb si eu ceva...cui i s-a mai intamplat sa nu ii vina menstruatia 3 luni la rand? mentionez ca nu am avut raport sexual.insa imi curge un lichid maroniu in fiecare luna.este o problema grava? sunt putin cam derutata...:yawn

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual, trebuie sa mergi la medic neaparat. S-ar putea sa ai dereglari hormonale care trebuiesc depistate si tratate. Medicul iti va spune ce ai de facut, nu amana!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scurgerea aia maronie se numeste eliminare fractionata de endometru si este semnul unei dereglari hormonale. E bine sa mergi cat mai repede la un ginecolog pentru o ecografie si analize de sange, urmand apoi sa te vada si un endocrinolog.

| ioanacioco a răspuns:

Ai face bine sa mergi la un ginecolog...nu e normal ce ti se intampla

| anamaria_5912 explică:

Va multumesc mult de sfaturi. o sa tin cont si o sa merg la medic. dar este grav? adica poate avea urmari negative?