| precious30 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati..am avut o relatie care s-a incheiat de vreo 2 saptamani...doar ca nu pot trece peste.A fost vina mea ca ne-am despartit, am iesit cu un alt tip la o cafea si dupa am preferat sa ii spun adevarul prietenului meu si el a pus punct. Imi doresc enorm sa ne impacam.Cum as putea sa il fac sa aiba din nou incredere in mine sau sa ne mai dam o sansa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum se zice, daca spui adevarul, greseala e pe jumatate iertata.Acum,el este foarte suparat,gelos,orgolios.
Trimite-i un mesaj sau suna-l. Explica-i,spune-i ca regreti si roaga-l sa-ti dea sansa de a-i arata asta! Spune-i ca oricine mai greseste,dar important e sa spunem adevarul si sa invatam din greseala,sa n-o mai repetam.
E nevoie de timp. Daca o sa-ti dea sansa de a-l 'recuceri', o sa-ti fie foarte greu,pentru ca va avea o alta atitudine si te va trata altfel,o perioada de timp.
Esti sigura ca vrei asta? Nu te condamn, stiu cum e.
Dar, gandeste-te inainte, de ce ai iesit la o cafea cu altul.Ce ti-a lipsit? Sunt niste intrebari aparent inutile, dar care o sa te ajute sa iei o decizie.

Numai bine si sper sa iasa asa cum iti doresti!

8 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Invită-l la o întalnire unde puteţi vorbi în linişte doar voi doi. Asumă-ţi greşeala şi repar-o!
O zi bună!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tu de ce ai iesit cu un tip la cafea? daca iubi tau iesea cu o tipa la cafea bag mana in foc ca turbai mai rau ca un maidanezwinking

| BlackheartQueen a răspuns:

Daca ai iesit cu altcineva inseamna ca ai avut un motiv. Poate nu trebuia sa ii spui.Cel mai bine e sa vorbesti cu el si sa ii spui ca iti pare rau si i-ai spus de intalnire, drept dovada ca iti pare rau. Daca vroiai sa il inseli nu ii spuneai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna si de unde te cunoaste cel cu care ai iesit la cafea?

| voineapaula a răspuns:

Intrebare: Ai avut ceva de gabd cand ai iesit cu acel tip la cafea? Daca nu : te poti duce sa-i explici cum a fost treaba
Daca da: laso asa sau te poti duce la el si sa ii spui ca iti ceri iertare ca nu se mai intampla si sa iti mai dea o sansa.

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Daca iti doresti sa fi iar cu fostul tau prieten dc ai mai iesit cu un alt tip? Hmm doamne trebuia sa te gandesti de 2 ori. Dar daca vrei sa te impaci vorbeste cu el cereti scuze si zi ca vrei sa fi cu el ca daca tea iubit mult si te iubeste iti mai da o sansa daca nu gaseste pe alt cineva.

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Daca el tine la tine se intoarce singur dupa parerea mea. El ar trebui sa aiba cea mai mare incredere in tine mai ales ca i-ai spus ca ai iesit cu un tip la o cafea si nu a aflat de la alti lasa-l sa-ti duca lipsa daca vezi ca nu-ti duce lipsa nu-l cauta pentru ca nu ati avut motiv de cearta mai ales ca i-ai spus adevarul si nu i l-ai ascuns probabil ca el vreea de mult sa se desparta de tine si acum a fost cel mai bun moment. Daca te-am dat niste sfaturi urat imi cer scuze dar asa gandesc eu..Succes!

| AndreiLeviux a răspuns:

Daca el inca mai tine la tine ai sanse mari sa va inpacati, roaga-l sa iesiti face to face si sa vorbiti sincer si deschis ( acuma ia-l si tu mia asa sentimental)