| IntrebareIntrebatoare a întrebat:

Am o problema cam complicata...Sa va zic: Acum cateva luni, un prieten statea cu o fata, dar ea l-a lasat timp de 3 saptamani. Dar in acele 3 saptamani m-a inrebat pe mine daca vreau sa ne cuplam (cind s-a despartit de acel prieten nu ma cunostea). In acele "timpuri" nu-mi placea de ea, si am zis nu. Dupa cateva zile, a inceput sa-mi placa de ea pana acum.Nu stiu ce sa fac, sa-i zic prietenului c-o plac? Vreau sa va mai spun ca eu le-am mai facut lipeala de 2 ori in timp ce mie imi placea de ea.Acum ei sunt despartiti, si ea vine week-end'ul asta aici. Vreau sa mai spun ca mie imi place enorm de ea, dar si prietenului meu la fel. Ce sa fac? Cum sa fac? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i usor.
Prietenul tau o asteapta ca sa se impace cu ea,imi imaginez.
Doar daca ea nu mai vrea, ii poti vorbi si tu despre sentimentele tale pentru ea.
Ce sa-ti fac daca ai pierdut ocazia?
Un lucru e sigur, ii placi si tu fetei respective...
Succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand gandeste-te ca poate si tie iti va spune la fel ca te va lasa dupa 3 saptamani apoi vezi ce faci.

| gokart a răspuns:

Incearca sinceritatea. Ia-i pe amandoi si spune-le ce simti in acelasi timp. Ce iasa...asta este. Daca ea te place va ramane cu tine. Daca el iti e prieten, va intelege.

| IntrebareIntrebatoare explică:

@Misogin... Poate ai dreptate, poate nu, ala e mult ma schibmat (in rau) fata de mine. @gokart nu cred ca e o varianta... @greece12 Raspunsul tau m-a incurajar,dar mie mi-e frica de ce va zice prietenul meu cind va afla, nu pot tine secret, si nu e o varianta gen " daca iti e prieten te intelege" pentru ca ii place foarte mult de respectiva.