| Dienutsaaa a întrebat:

Vreau sa ma descarc putin. Poate nu e bine ceea ce fac, dar povestea mea de iubire m-a marcat semnificativ. Nu pot sa il uit. Suntem despartit de 3 luni jumate. El are pe alta. Dar nu inteleg de ce am momentele astea in care imi vine sa plang si sa urluu. Sunt povesti ce ar neincetat... a mea s-a stins sad. Din cauza mea. Oare asa platesc pentru ceea ce i-am facut?! (L-am inselat) Nu cred ca i-a pasat atat de mult ca l-am inselat. Si totusi ne-am despartit. Chiar nu inteleg ce se intampla cu mine. De multe ori ma intreb : De ce? De ce noi? De ce el? De ce ne-am despartit? De ce nu m-a iubit cum l-am iubit si eu? De ce m-a inselat? Daca el nu ma insela nici eu nu greseam, regret atat de mult. Mai ales ca nu mai vorbim. Ma simt un nimic crying.

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Da exact asta patesti cand inseliwinking. Altadata daca nu ai curajul sa ii spui in fata ca numai vrei sa fi cu el, numai insela ca doar... inseala happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu pot sa-ti zic doar capu sus! viata merge inainte si e foarte scurta. cu timpul o sa gasesti pe altcineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa nu se desparta de tine. poate cateva vizite pe la biserica nu ti-ar strica, o sa te calmeze.

| razekery a răspuns:

Cam asa am patit si eu... dar era altceva ma mintea ca ma iubeste dar nu a tinut niciodata la mine mai mult decat la un simplu prieten tongue. i-am dat papucii chiar daca nu vroiam a fost alegerea buna deoarece ea ma mintea pe fata si eu nu puteam suporta. cauta alti baietii cu care sa te intalnesti si iti trece pana la urma tongue eu cand m-am despartit de ea am fost cu prietenii la magazin si am luat votka de 100 lei si ma simtean in al 9lea. probabil nu as alege niciodata o fata peste un prieten fooarte bun pentru ca nu merita. relatiile astea sunt trecatoare dar o prietenie foarte buna e pe veci. cam asta e si povestea mea dar o sa iti treaca la un moment dat nu te mai gandi si trece tongue sau ai putea sa discuti cu cineva despre chestiile astea e chiar bine cand cineva mai stie prin ce treci.

| kissmealiss a răspuns:

Sincer incearca sa treci peste saty faci un nou prieten si sa nu te mustre constiinta ca nu trebuie. mult noroc

| Bessame a răspuns:

Buna draga mea orice despartire e dureroasa nu mi-ai zis cat timp a-ti stat impreuna dar sa revenitm la ce ai zis tu de fapt el te-a inselat primul,,,si apoi ai facut-o si tu ca semn de ''razbunare sa inteleg? El nu a putut sa acepte ca si tu iai putut face ceea ce ti-a facut el! De ce sa te simti un nimic? daca te iubea nu te insela,, te asculta vorbea cu tine te cauta iti cerea explicatii pentru ce i-ai facut facea orice dar sa fie in preajma ta. Spui ca el nu te-a iubit asa cum tu l-ai iubit, poate te-a iubit si nu ti-a aratat. poate te-a iubit dar putin semnificativ si plus ca te-a inselat o facea si a 2 oara si a 3 el nu a putut accepta ca l-ai calcat pe orgoliu! Incearca sa mergi inainte,orice despartire doare dar sa te gandesti ca in viata nu e nimic intamplator daca s-a intamplat ce s-a intamplat totul e cu un motiv de sa ramai cu un baiat lanag tine care te-a inselat,nici macar nu te cauta sa iti asculte opinea ta,pareriile de rau! Capul sus cu siguranta mai sunt baieti care te plac,stiu ca vei zice ca nu e nimeni ca el da e o perioada va trece cu timpul dar va trece! Roagate sa iti dea d-zeu putere sa mergi inainte,gandeste pozitiv ca, cu siguranat va aparea pers potrivite care sa te pretuiasca pentru ceea ce esti, si fi mandra tine nimeni nu merita sa iti plangi zilele dupa el daca te iubea era langa tine! Viata merge inainte! te pup