| Toni23 a întrebat:

Buna tuturor!

Aa mare nevoie de sfaturi,nu vreau sa para ca ceea ce scriu este o drama, dar asta simt si as vrea sa ma descarc cuiva.

Am avut o relatie cu o fata timp de 1 an(amândoi avem 18 ani),ea era fata perfecata,a facut totul pentru mine,eu am fost un prost,nu am stiut sa o apreciez niciodata cum ar fi meritat,tot timpul greseam si ea mereu ma ierta si imi spunea ca nu vrea sa se termine asa si ca ea crede in mine,toti prietenii imi spuneau ca daca continui cu comportamentul asta al meu de "afemeiat" o sa ajungem sa ne despartim, dar la momentul ala nu imi pasa,pana la urma am inselat-o cu o parasuta(nu trece zii fara sa regret asta),ea a aflat si s-a despartit de mine in lacrimi,eu nu mi-am dat seama pana acum ce mult o iubesc,plang in fiecare zii când ma trezesc si imi dau seama ca nu este langa mine,nu vreau alta fata, nu am nevoie de fufe de 2 bani,am intalnit-o pe strada dar,mi-a zis ca nu vrea sa ma mai vada,sunt dipserat,daca mi-ar mai da o sansa as face-o sa se simta ca o printesa, o iubesc mai mult ca orice pe lumea asta.
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.Cum pot sa o fac sa ma ierte?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Insista sa o cauti, arata-i in permanenta ca o iubesti si ca o vrei doar pe ea, arata-i ca te-ai schimbat.
Am fost si eu intr-o postura asemanatoare, in locul ei, si s-a chinuit foarte mult baiatul sa-mi arate ca si tine, ca a regretat ce-a facut, si pana la urma am cedat. Eventual, ii poti cere sa ramaneti prieteni, amici, apropiati, sa va vedeti ca iti e dor de ea si in acele momente arata-i ca esti schimbat.

| Toni23 explică (pentru Adry05):

M-am gandit sa merg la ea la liceu, dar nu stiu exact cum o sa reactioneze, nu as vrea sa inrautatesc lucrurile...

| Adry05 a răspuns (pentru Toni23):

Nu la liceu, acolo o sa reactioneze urat din cauza colegilor, oamenilor de acolo. Trebuie s-o prinzi intr-o ocazie cand e singura.
Pot sa vorbesc si eu cu ea daca vrei, pot fi convingatoare si poate merge laughing daca nu, macar vede ca e un efort. Sau pune-ti alti prieteni sa-i scrie

| Toni23 explică (pentru Adry05):

Nu stiu ce sa zic.
Pe de o parte tu fiind fata poate o sa poti comunica mai bine cu ea, dar ma gandesc cu poate ar trebuie sa incerc sa vorbesc personal cu ea, faza ii ca si-a deconectat facebookul si la telefon nu imi raspunde, as vrea sa o întâlnesc undeva sa pot vorbi cu ea intre 4 ochi.
Oricum, multumesc mult de tot pentru ajutor.

| Adry05 a răspuns (pentru Toni23):

Da, zic in cazul in care nu vrea sa te asculte deloc sa incerc sa vorbesc eu cu ea. Daca te razgandesti, imi scrii intr-un mesaj privat si te ajut si eu cum pot.

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cauta alta la fel. Ti-a dat tot si ai inselat-o.
In cazul asta nu exista a doua sansa.
Sau cel putin in cazul meu.

Asa ca... mergi mai departe.
Nu o mai chinui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii vorba aia "Ai aflat valoarea unei persoane cu adevarat de-a bia dupa ce ai pierdut persoana respectiva."
Caut-o pentru ca astfel de persoane rar vei mai gasi.Arata-i cat de mult inseamna pentru tine si fa ceva dragut pentru ea.

| Creierash a răspuns:

Nope. Daca te iarta, te invata prost. Uita de ea. Iti meriti soarta. Omul invata din greseli. Cu urmatoarea sa te porti mai frumos. Pe asta nu ai meritat-o, nu o mai meriti. Succes cu viitoarele.