| Delocimportant a întrebat:

(Poate a voastra e buna, fiindca, a mea, nu e deloc.)
Ma numesc Dan, am 25 de ani, si am o viata de...
Cum sa incep? Sufar, ma simt singur, si mi-am pierdut si virginitatea cu o fata care nu a apreciat acest lucru. De retinut: mi-am pierdut virginitatea, nu i-am daruit-o.
Ok, sa o luam usor: tot cam pe vremea asta, in urma cu 10 ani, adica atunci cand aveam 15 ani, eram in parc prima mea iubita, ii lingeam mucii, precum se spune, adica o sarutam. Eram fericit, naiv, si credeam ca va dura o viata.
Peste 2 luni, ma suna si imi spune ca ne despartim. Vai de! Am inceput sa plang, eram disperat. Il sun pe unu (boceam):
"ba, m-a sunat asta, mi-a zis ca si-a gasit alt prieten, si ca se desparte de mine".
Asta nu stia cum sa ma calmeze.
Seara urmatoare, vorbeam, prin sms-uri, cu o alta fata, devenisem mai optimist. Ma simteam bine in compania ei. Insa, avea sa urmeze o relatie la distanta. A durat 1 an, un an in care am vazut-o doar o singura data. Ok, trecem peste toate astea.
Apoi, dupa un timp, alta relatie la distanta. Aveam 18 ani jumate. Vorbeam cu o fata care avea 14 ani. M-am dus la ea in oras, ne-am intalnit. Apoi, la urmatoarea intalnire, m-am dus la ea acasa, i-am cunoscut parintii. Le era teama sa o lase pe fiindca lor in camera cu mine, sa nu cumva sa o dezvirginez. laughing) Eram iritat. Am decis sa ii spun la taica-su despre intentiile mele, si ca nu am de gand sa le...fiica, si apoi sa o parasesc.
A durat 2 ani relatia. Nu, nu am facut nimic cu ea.
In 2 ani, m-am intalnit cu ea de 7 ori.
Si, iata ca am ajuns la varsta de 20 de ani.
Nu se mai lega nimic de mine. Doar vorbeam cu diverse fete la telefon, insa nu mai obtineam nicio intalnire.
Cand am avut 23 de ani, am cunoscut o fata, o moldoveanca. PROASTA ALEGERE!
Avea doi copii, din alta relatie. Nu stiu ce a fost in mintea mea, dar am acceptat-o asa.
S-au intamplat multe intr-un an jumate cat am fost impreuna cu ea. Adica multe in sensul ca, a fost o relatie cu de toate, dar predominau certurile. Pana la urma, ne-am despartit. (Da, cu ea mi-am pierdut virginitatea, si regret mult, fiindca nu a meritat, dar nu mi-am dat seama atunci.)
Apoi, am decis sa iau viata de la cap, un nou inceput.
Problema este ca nu reusesc sa cunosc o fata, alaturi de care sa imi fac o relatie frumoasa, de viitor chiar. Vreau ceva stabil.
Din pacate, majoritatea femeilor, si din ce in ce mai multe, vor baieti cat mai stilati si mai frumosi, dar, cel mai important, sa aiba "bebelus" (BMW).
Intamplare recenta: in urma cu 3 saptamani, am cunoscut o fata, ardeleanca la fel ca mine. Insa, problema este ca, are doar 17 ani. Inca nici 17.
In prima seara, a zis ca vrea sa ma sune, sa vorbim. Am zis "ok, vorbim, uite, aici ai numarul meu, suna-ma".
E frumoasa, imposibil sa nu o placi.
Intr-o seara, i-am zis ca trebuie sa ma duc cu masina undeva, si ca vorbim cand revin. Peste vreo saptamana si ceva, din vorba in vorba, i-am zis ca, la toate fetele, le plac BMW-urile.
Si ea ma intreaba: "dar tu ce masina ai"?
Si eu zic: "o amarata de Dacia SuperNova".
Am simtit-o ca fiind dezamagita. I-am zis ca stiu ca i-ar fi placut sa am BMW, dar ea sustinea, in continuare, ca nu e asa, ca nu vrea unul cu BMW.
Apoi, intr-un final, mi-a zis ca "da, imi place acea masina, de ce sa nu recunosc".
Vorbesc cu ea zilnic. Am stabilit sa ne intalnim peste 2 saptamani, desi nu prea cred ca va iesi ceva din relatia asta.
Ce nu inteleg eu: unde e problema mea, ce dracu' imi lipseste? Nu beau, nu fumez, nu vreau sex de la o femeie, nu vreau sa imi bat joc. Sunt o fire usor timida, mai ales la inceput.
In ceea ce priveste vestimentatia mea (lucru important pentru o femeie), eu consider ca e ok. Nu ma imbrac ca vedetele, dar nici nasol. Cred ca la un nivel mai mult decat acceptabil.
Romantic sunt, in pat rezist, de f...stiu sa f..., daca pana acolo se pune problema. La discoteca nu am fost niciodata, fiindca nu imi place sa ma distrez.
Prefer o intalnire in parc, daca e sa ma intalnesc cu o fata, nu in club. Nu, nu pentru ca as fi zgarcit, dar nu imi place agitatia din astfel de locuri.
Nu inteleg de ce nu reusesc sa am o relatie normala.
Chiar se rezuma totul la bani si la BMW-uri?
Am nesansa de a gasi numai femei de genul: plictisite, disperate dupa bani, dupa masini, dupa tipi aratosi si frumosi gen Justin Bieber, femei care adora distractia si iesirile in cluburi.
Ma simt singur, sunt disperat. Nu, nu dupa piz..., fiindca, daca simt nevoia sa ma descarc, pot sa ma masturbez.
Ma simt singur in sensul ca, mi-as dori sa iubesc si sa fiu iubit, sa am o fata alaturi, si sa fim fericiti impreuna.
Fata cu care vorbesc acum, habar nu are de relatii. Mi-a zis ca e virgina, desi nu ma incanta prea mult acest aspect. Degeaba e virgina, daca nu stie sa iubeasca. Virginitatea o ai doar o data, dar iubirea e pe vecie. Ma rog, mai mult in povesti exista iubire, fiindca, realitatea, e aiurea.
Printre altele, dupa ce am insistat, mi-a zis ca s-a sarutat cu cativa baieti, pana acum, ca i-a placut, si ca, in acele clipe, ei i-au pus mana la ea acolo, si vice-versa. Imi ziceam in mintea mea: "bine ca stii sa te semi-f..., dar altceva nu stii.
Numai de inapte de genul am parte. Cand am fost impreuna cu acea fata care avea 14 ani, era chiar ok fata, gandea ceva mai bine ca fata de acum.
Care e adevarul, chiar toate sunt disperate dupa BMW-uri?
S-a schimbat mult lumea. Cand aveam prima iubita, nu stia nici dracu' de BMW-uri. Atunci de abia iti permiteai un amarat de Nokia 3310, "caramida" clasica.
Si, in final, o sa postez doua poze cu mine, ca sa stiu daca arat atat de naspa, incat sa nu am sanse la o femeie simpla si cu capul pe umeri.
Multumesc pentru ca ati avut rabdare sa imi cititi gandurile.
Pozele cu mine:
https://s3.postimg.org/bsxwgdthv/Fotografie0020.jpg
https://s22.postimg.org/s1bx52zup/Fotografie0004.jpg

Răspuns Câştigător
| Rob3rt97 a răspuns:

O sa fiu sincer cu tine (am citit tot, am inteles prin ce treci, citeste si tu pana la capat ).
Problema nu e la masina e la tine si personalitatea ta. + ai 25 de ani cauta una mai de varsta ta nu cu 8-9 ani mai tinere... Ca aia de 17 nu o sa vrea sa se casatoreasca cu tine la varsta ei...
Si serios esti baiat si te plangi ca ti-ai pierdut virginitatea?

-Mi-am dat seama din text ca ai niste conceptii cam gresite.
(reflecteaza asupra a ce ai scris si vezi ce poti sa inveti din greselile tale, si nu mai critica persoanle [gen semi-f?] nu trebuie sa o faci curva in mintea ta doar pentru ca a fost sincera cu tine.)
-Nu arati rau, arati normal...
-Zici, ca nu vrei sex, dar numai asta intrebi pe toate si dupa le judeci...
-Invata sa te distrezi (nu neaparat cluburi ) ai si alte activitati, cheam-o la tine sa vedeti o comedie sau alt gen de film, sau doar sa jucati ceva in doi, sa va prostiti putin si sa vorbiti sa va cunoasteti (nu mai sta sa o vezi doar odata la 1 luna...) si daca o chemi la tine nu trebuie neaparat sa faceti sex, asa cum se gandesc multi...

Concluzie : Nu mai fi asa pampalau si schimbati mentalitatea...

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Vorbesti foarte urat de fete ("semi-f.", "inapte"). Niciuna nu o sa stea cu tine daca continui sa gandesti si sa vorbesti asa.
Ne-ai tot repetat ca nu ai BMW, ca ai o "amarata de Dacia SuperNova", dar despre studii nu ne-ai spus nimic. Ai studii? Ce lucrezi?
Eu una nu as vrea o relatie cu un tip care nu are/nu face o facultate. Dar stai linistit, nu o sa pretind niciodata ca el sa aiba ceva ce eu nu am.

| MihaelaDart a răspuns:

Din punctul meu de vedere este ca ai o gandire pesimista si veche ca acele persoane cand spun ramai virgin cu persoana cu care te vei insura. Frate, scoate-ti toate astea din cap, mai mult te distrugi psihic. Timp de 1 an si ceva cat ai fost in relatia cu fata cu copiii, inseamna ca ai si iubit-o, deci nu trebuie sa-ti para rau ca ti-ai pierdut virginatea aiurea.
Ceea ce a fost in trecut ar trebui sa stergi cu buretele si sa traiesti prezentul. Fi mai pozitiv si mai ambitios! Nu-ti reuseste cu actuala iubire, treci la alta. Sunt barbati singuri si la varsta de 30 de ani care nu au fost vreodata casatoriti. Lumea s-a schimbat, nu mai putem sa tinem pas de cum era acum 30 de ani in urma. Banuiesc ca esti in campul muncii, ai prieteni la locul tau de munca, iesi cu ei la terase, pub-uri, petreceri private, drumetii etc si din acel grup vei putea cunoaste o fata de varsta ta, nu fetiscane de 15-18 ani care nu au o gandire matura.
Tu ca barbat arati foarte bine. Incearca sa iesi din gandirea ce masini vor fetele sau alte nimicuri de 2 lei. Daca te vei uita la una de 23-28 de ani si care si aceasta are un loc de munca, nu va avea aceasta gandire, banii se fac impreuna. Iesi din gandirea asta prost formata, caci nu sunt toate femeile care fug dupa bani, masini scumpe si iphone...

Incearca sa-ti reorganizezi viata si sa nu mai fi negativism cu propria persoana.

Succes!

| Giulia97Anna a răspuns:

Si iubitul meu a avut aceeasi masina si...ma rog asta conteaza de fata. Daca simte cu adevarat ceva pentru tine.Pentru mine nu a contat ce masina are.Eram prea indragostita de el ca sa imi pese de masina. Putea chiar sa nu aiba deloc.
Eu zic ca ai avut ghinion.Ar trebui sa mai cauti.Trebuie sa fie o fata si pentru tine undeva. Poate nu aici in tara, in tari straine cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow,nu știam că mai există băieți ca tine. Majoritatea sunt nebuni după p****.Din ce am citit eu aici parcă ar fi descrierea băiatului perfect pentru mine.Nu fi supărat și nu mai sta după toate de doi lei care vor doar "bemveu" și se închină la sulă ca la icoana Maicii Domnului.Tu trebuie să îți găsești o fată care să te iubească așa cum ești tu, fără BMW-ul ăla după care fug toate târfulițele.Nu merită să ai o relație cu o astfel de fătucă doar ca să ai o relație.Nu vei fi niciodată fericit cu astfel de "făpturi" lângă tine deoarece ca să fi fericit cu o persoană trebuie să aveți ceva în comun.Și cât despre fata asta cu care te vezi acum, eu zic să îi dai papucii.Nu te merită.Nu s-au terminat fetele pe lumea asta.Va veni și a ta la un moment dat.Așa că nu dispera.Cu astfel de fete nu vei avea niciun viitor.

| Delocimportant explică (pentru anonim_4396):

Nu-s baiatul perfect. In conceptia multor femei, sunt doar un baiat plictisitor, deloc atragator.
Nu stiu ce sa mai cred. Am parte numai de fete care nu stiu ce vor.
De exemplu, fata despre care spuneam, adica cea cu care ar fi existat curand o eventuala intalnire, azi nu prea m-a bagat in seama. Iar am cazut de prost, iar am ajuns la concluzia ca am pierdut timpul.
Da, ai avut dreptate, nu merita sa am o relatie cu o asa fata, care nici macar 18 ani nu are. I-am cerut prea mult, cand i-am zis ca vreau o relatie serioasa.
Ce fata sa mai vina, in ce moment, in viata mea? Fetele sunt din ce in ce mai pretentioase. Am doar de pierdut. Ma simt distrus, ca un ratat.
Nu am cerut mult, si, totusi, pare imposibil de realizat. Sunt trist,
ma simt satul de viata, plang de multe ori. Ma doare faptul ca sunt singur.
Imi pare rau ca ti-am raspuns cu intarziere, insa, am fost la munca. Si, cat timp am fost la munca, nu am avut deloc timp de telefon, ca sa postez un raspuns.
Multumesc pentru interventie, pentru sfaturi, pentru cuvintele placute aduse la adresa mea.
Apreciez maniera ta frumoasa de a te exprima, precum si bunul tau simt.
Multumesc pentru ca nu m-ai judecat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delocimportant):

Nu pot să îți spun momentul în care va veni fata perfectă.Îți pot spune doar că nu vei fi fericit cu astfel de fete.Tu vrei o relație serioasă, vrei să fi iubit, iar fetele astea nu sunt potrivite pentru tine.Sunt multe fete cu care ai putea fi,dar nu le-ai descoperit tu încă.Așa că tu alegi:ori îți găsești o pițipoancă care o să stea o perioadă de timp cu tine până se plictisește și pleacă(eventual mai și profită de tine și te ia drept "cățelușul" ei),iar tu o să îți găsești alta,apoi iarăși alta și tot așa,ori îți găsești o fată serioasă care te va iubi așa cum ești și vei putea fi fericit alături de ea.Tu cred că ai pus întrebarea asta pe TPU crezând că va veni cineva să îți spună soluția salvatoare,iar problema ta se va rezolva ca prin minune. Înțeleg că nu e ușor să treci prin așa ceva, dar nu ești singurul. Există persoane care sunt mult mai învârstă decât tine și sunt în situația ta, ba chiar există și persoane care stau singure toată viața ori pentru că au avut fost dezamăgiți ori din alte motive. Poate trebuie să te analizezi puțin și să vezi dacă nu cumva greșești tu cu ceva.Din cum te-ai descris tu acolo, nu văd nimic în neregulă la tine, dar poate ai și părți pe care nu le-ai spus.Nu zic faptul că ai fi greșit cu ceva în relațiile pe care le-ai avut cu acele fătuce,eu nu am de unde să știu dacă chiar erau așa cum le-ai descris tu sau nu, oricum așa sunt genul ăsta de fete, niciodată nu vor fi mulțumite, dar trebuie să te întrebi dacă nu cumva ai greșit tu cu ceva de nu ai avut până acum nicio fată cuminte pentru că există și varianta asta. Încearcă să te duci la un psiholog cu care să discuți, poate va reuși să te ajute, eu sau altcineva de aici de pe TPU nu te poate ajuta mai mult de atât.

| Ara997 a răspuns:

Pozanu se poate vedea, dar nu-i bai. dupa cum scrii, esti un tip normal mai de moda veche sa zic asa (ceea ce nu-i deloc rau) si haios pe deasupra. asa castai calm. cred ca trebuie sa fi un pic mai selectiv, adica mai pretentios. si nu intra in relatii dubioase, incearca sa cunosti mai multe fete din diverse paturi sociale, si mai educate si mai scolite.
p.s. lasa complexul bmw-ul, ala e aspirator de gasculitze...

| Delocimportant explică (pentru Ara997):

Nu cred ca am postat bine link-ul. Trebuie copiat in bara de adrese, si apoi accesat. happy
Multumesc pentru cuvintele frumoase adaugate la adresa mea.
Da, sunt asa de moda veche incat, desi exista atatea moduri de facilitata rapiditatea convorbirilor, tot as mai trimite scrisori.
La inceput, orice fata pare ok, si cam tarziu iti dai seama cat de dubioasa poate fi.
Multumesc mult pentru sfaturi.
O sa reflectez asupra spuselor tale.