| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va cer parerea in legatura cu o mica problema sentimentalebig grin
deci, sa o luam cu inceputul:
vara trecuta stateam intr. o scara de bloc cu prietena mea(muream de cald)si au venit la noi 2 baieti din cartier.pe unul il stiam dar cu celalat mi s-a facut atunci cunostinta.bun...am raz, am glumit, ne.am plimbat...mi.au dat id -urile de mess si cam atat.
bun:
cam 3-4 zile vorbesc eu destul de intens cu baiatul acela pe mess(cel pe care nu il cunoateam)si in resc te mai intalnam prin cartier, dar nu prea vorbeam
dupa2 zile am intrat pe mess cu el si m. a intrebat daca vreau sa ma comin cu el...pai nu prea simteam nimic pentru el dar am zis da. bun
ma rog. a doua zi ma suparasem eu pe ceva...si eram super nervoasa si am intrat pe mess si i.am zis GREEN. de atunci nu prea am mai vb...
dar acum m.am gandit si e foarte dragut si chiar mi s.au aprins calcaiele dupa el(caraghios, nu?)dar orice as face nu pot sa. i atrag atentia si el ma cam ignora si l.am intrebat daca e suparat pe mine, dar el a zis nu...acum in perioada tezelor nici nu prea mai intra pe mess... ce sa fac ca sa ma placa? sa. i spun eu ca il plac? si daca ma fac de ras? va rog hhhhhhhhheeeeeeeeeellllllllllllppppppp:!

7 răspunsuri:
| IooMar a răspuns:

Poi din punctul meu de vedere este mai bine sa ii zici fata in fata, nu pe mess ca il placi fara sa fii stresata si poate cine stie va combinatiwinking

| Maddu a răspuns:

Green? Pai daca i-ai zis asta nu inmseamna ca s-a term relatia numai daca asa ati crezut voi.probabil ca daca te-a intrebat at daca vr sa va comb inseamna ca sh el te placea sau chiar te place. n-ai km sa te faci de ras mai mult ai de pierdut daca nu iii zici

| κλάους a răspuns:

"Ai grija ce iti doresti, poate o sa tise intample"... Dece ai spus "DA" si tu nu il placeai? Dece ai spus "Green" la nervi? Pai spune-i ca ai facut o greseala si spune-i ca il placi mult.

| Tinusikk a răspuns:

Eu cred ca ar trebui tu sa-i scrii si sa-ti ceri scuze in primul rind si sa-i spui ca-l placi reciproc si poate se va primi ceva la voi cine stie...

| LuDo a răspuns:

Auch! Daca il placi nu mai sta pe ganduri si spune'i asta! Daca e dragut, exista sansa ca alta sa ti'o ia inainte si atunci vei suferi mai mult(si poate si el daca te place inca). Trimite'i un sms, intalniti'va la o cofetarie ceva si vorbiti in cel mai serios mod posibil si spune'i ca'l placi! Nu lasa lucrurile asa!

Succes!kiss

| MrBlueEnergy a răspuns:

Apropie-te mai mult de el si incearca sa descoperi ce ii place.Nu exagera.Cu cat te aproprii mai mult de el incearca sa il inviti la o cefetarie sau ceva de genul asta
mult succes!
Si intreaba-i pe prietenii lui ce-i place si d-astea...

| simo32 a răspuns:

Sa stii si tu ca o fata niciodata nu trebuie sa faca primul pas. Daca el te ignora, inseamna ca el la inceput te placea doar asa pentru o seara doua, nu pentru o relatie serioasa.Parerea mea este sa il lasi balta, oricit ar fi el de dragut.Credema am 32 de ani si stiu ce spun, daca nu vrei sa suferi evital pe cit poti. Te pup ai grija de tine.