| Alecsaandrra a întrebat:

funda
vreau sa va povestesc mica poveste a mea de dragoste. Am stat cu un baiat 3 saptamani. iar in aceste 3 saptamani ne.am impcata de 2 ori straight face prima data mi. a zis pe mess ca nu mai vrea sa fim impreuna. iar dupa cateva zile m-a sunat sa iesim afara si atunci ne.am sarutat si ne.am impacat. Nu a mai trecut mult si nu ma sunase toata ziua. sa iesim afr etc si m.am suparat si i.am dat un msj pe la 3 dimi ca vreau sa ne desp. etc etc. Mai trecuse cateva zile si vroiam eu sa ne impacam. am facut tot posibilul am pus. o pe verisoara lui sa. l traga de limba etc. pe urma am intrat eu pe el pana la urma si nu stiu cum a venit vorba de impacat si m-a intrebat daca eu as mai vrea. si i.am zis ca da. dupa 2 zile ne.am vazut si ne.am impacat din nou.
Iar dupa cateva zile am dedus ca noi nu mai suntem impreuna deoarece nu mai suna. iar cand il sunam eu zicea ca e afara cu prietenii etc. mi-am dat seama ca nu mai eram impreuna.
Din pacate ne.am injurat vreo 2 zile straight face apoi i.am zis lu un baiat ca vrea sa ma bata daca ma ating de o fata. iar baiatu ala a mers la el si i-a dat vreo 2 palme si 1 pumn :-s in seara aia ma scosese de la ignore si ma lua cu frumosu.ca jura ca nu vrea sa-mi faca nimic dar vrea sa ne vedem sa discutam si i.am zis ca nu vreau. a zis ok. si l.am intrebat despre ce vrea sa dicutam? vrea cumva sa ne impacam? raised eyebrows si a zis ca da si nu. da pentru ca i-a placut cu mine si nu pentru ca daca nu iesea afr intr. o seara ma suparam. cu mine a stat cel mai mult adica 3 saptamana.
Eu chiar tin la el si. l iubesc sad iar el in inima lui cred ca simte ceva acolo cat de cat pentru mine dar este genul de pers care nu arata crying
Nu stiu ce sa fac? sa fac primul pas? am facut. o de multe ori iar eu sunt foarte orgolioasa de felul meu.
Ma gandesc ca daca o sa ma impac cu el o sa faca la el si iar o sa sufar pe urma sad mai bine acum decat mai trz. iar daca nu ma impac cu el. nu stiu dar o sa-mi para rau sad pentru ca chiar il iubesc straight face
Multumesc tuturor pentru sfaturi! va raman datoare sad:*

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Eu zic sa ii spui : "stii eu chiar tin la tine, si vreau sa fie ceva mai serios...nu sa te tot desparti de mine ca asa ai tu chef, daca esti de acord cu mine.bine.o putem lua de la capat, daca nu.nu! " [si pe langa ast aspunei ce simti]daca zice "nu" este clar ca nai dc sa te mai gandesti la el. daca zice "DA" incearca sa nu te mai superi din orice.si daca nu iese cu tine, insista, sau intreaba-l daca mai vrea sa continue. daca nu atunci arata-i ca nu iti pasa. sa nu creada ca a castigat. si ca a facut ce a vrut din tine.

3 răspunsuri:
| Molly1 a răspuns:

laughing)) hai sa iti spun ceva:asta nu e poveste de dragosteraised eyebrows e o labareala de 3 saptamani 8-). nu poti sa iubesti un baiat in 3 saptamana orice ai zice tu! iti trebuie luni sau chiar ani buni sa ajungi sa iubesti o persoana//dar asta e daca tu chiar simti in sufletelul tau ceva pentru el spune-i pur si simplu ce sentimente ai...nu ai nevoie de versuri scrise pe hartie sau replici memorate. tu stii ce simti si asta vrei sa ii spui, cu siguranta nu vrei sa ii spui ce zice o straina de pe un site, sa fim seriosi! si un sfat:daca tii la el tine-l aproape, nu-l lasa sa ti-l ia alta sau sa te calce in picioare, nu te mai desparti de el din orice porcarie ca asa nu rezolvi nimic.si daca o sa ajungi sa il faci sa tina la tine pentru ca baieti se atasaza imi greu puteti sa aveti relatii de luni sau ani intregi, si nu ii mai arata cat il iubesti fi putin distantata de el dar si grijulie cu ce face si unde se duce si cu cine! succes:*
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| anonim_4545 a răspuns:

Eu is de parere ca o persoana care tine la tine nu se desparte de ine de nu stiu cate ori in 2-3 saptamani...
asta ii mai mult asa de plictiseala.se joaca cu tine.eu in locul tau nu m-as mai impaca cu el si l-as ignora pe cat posibil pentru ca mai mult rau iti face. daca intr-adevar tinea la tine nu se comporta asa oricum sper sa treci cu bine peste pasa asta proasta.
bafta>big grin

| crystynutza_3309 a răspuns:

Stiu ca e greu pentru ca l iubesti mult dar si eu sunt c am in aceeasi situatie ca tine. sunt orgoliosi si nu vor sa arate ce simt cu adv. tu incearca sa te linistesti si sa fii indiferenta cu el pentru ca asta ii doare ce l mai tare.nu se merita sa suferi dupa un baiat care nu ti acorda atentia necesara si te face sa suferi:Xpop