| ColaStar a întrebat:

Hey TPU:X! am si eu nevoie de cateva sfaturi pls:Xsad! Acum cateva zile am iesit in oras cu baiatul pe care il iubesc a fost o zi frum si totul a iesit binisor pana am ajuns acasa, eu il asteptam pe mess si el era on doar pe fb si vorbea cu 2 baieti si o fata spunandu. i fetei aleaia chestii de genu: te iubesc, ai cele mai frumoase poze iti tin eu seara de urat si si ca e cea mai frum mama din lume o alinta spunandu."mami". eu cand am vazut am plans cred ca in jur de 2 ore pana a intrat pe mess si m-a intrebat ce fac. eu am fost foarte geloasa si i.am spus ca in acea zi in care ne.am vazut am cunoscut un baiat care imi place foarte mult si i.am dat o poza cu acel baiat intrebandu. l daca il cunoaste, dar eu nu il plac deloc pe acel baiat am vrut doar sa il fac gelos si sa se simta la fel ca mine dar se pare ca doar l.am dezamagit. a iesit de pe mess spunandu. mi ca are cv de facut si peste 2 mni l.am vazut on pe fb vorbind cu fata aceea si cu baietii.am vorbit putin prin sms si mi. a spus ca numai avea ce sa faca daca i.am spus ca il plac pe tipul acela si ca intre el si acea fata nu-i nimic si ca nu o place deloc sunt ca si fratii si totul era un joc...si ca ma supar doar pe el fara sa ma gandesc la ce am facut eu. in aceea seara ne.am luat adio unul de la celalalt si acum sta pe mess si pe fb dar nu ma baga in seama, dar nici eu nu l.am bagat, dar dupa ce i.am spus adio ar fi cam deplasat sa il bag in seama. de ceva zile plang intr. una si simt ca numai am putere si energie sa fac nimic. pentru mine lumea s. a terminat il iubesc prea mult si mi. e foarte dor de el. nu stiu cum sa fac sa ne impacam sau macar sa fac cumva sa il pot uitacrying

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu exista o reteta ca sa il uiti da nici nu-i normal ca sa crezi ca lumea s-a terminat doar pentru ca te-ai despartit de el. La fel de anormal ii si sa plangi si sa te gandesti la el, nu ii sotu tau, nu aveti copii impreuna si si in situatia asta, de cand v-ati despartit gata, fiecare cu drumu lui. Da il lasi sa vada copii ca doar is copii lui, daca vrea si el asta dar nu mai ii nimic intre voi. Acu esti doar un copil, e doar un baiat, mai sunt mii in tara asta si in orasu tau. Dece trebuie sa te agiti pentru unu singur. Nu nu il iubesti doar iti place de el dintr-un anumit motiv, te-ai obisnuit cu el si asta e. Iar tu ray nu mai vorbi prosti cu suferitu groaznic din dragoste. Ce suferinta frate nu e nici una, pentru ca nu e nici o dragoste, e doar nevoie sociala si personala sa ia pe cineva cu care sa fi mai apropiat si de care-ti place. Pun pariu ca tu ai 12 ani. Cum sa lupe pentru dragostea lui, e o aberatie ce spui. Singura solutie ii sa uite ca lo cunoscut si sa cunoasca alti baieti.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Draga mea, dar tu de ce ti-ai luat adio de la el daca baiatul ti-a explicat ca n-are nici o treaba cu fata aceea? Daca ti-a spus el adio foarte bine, dar nu trebuia sa-i spui si tu. Normal ca daca i-ai spus ca placi pe altu', el s-a retras. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i explici ca tie de el iti place. Lasa orgoliul de-oparte, pentru ca nu demonstrezi nimic daca esti orgolioasa.

| ignore a răspuns:

Cheama-l pe afara si vb fata in fata tot si lamuriti trebuie. asa o sa existe mereu problema. comunicarea e solutia nu ai cf altceva pentru ca nu poti intra in capul lui sa vezi ce gandeste.

| Rucsiii a răspuns:

Spune-i nene că n-ai înţeles faza şi că te-ai simţit jignită. şi că nu vrei să-l pierzi. Ţii la el prea mult ca să staţi departe. chestii de genul că în perioada asta ai cea mai mare nevoie de el. blabla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cred e groznic sa suferi din iubire eu zic sa lupti pentru iubirea lui.
sa nu te minti ca nu-l iubesti lupta draga daca il iubesti o faci pentru tine ce regret ca eu nu - am luptat a gresit si el iarta-l vb serios cu el nul implora sa se impace cu tine atunci te face sclava lui fal gelos sau vb cu el

| mirela07 a răspuns:

Buna mi s-a intamplat si mie la fel cu un ti si credf ca stiu cei de facut lasa-i un mesaj cand nu mai e pe net cu scuze si spune-i prin acel mesaj ca-l iubestisi cand va reintra pe mess va vb cu siguranta cu tine si fii sincera cu ell spune-i ce simti cu adevarat(multe facem greseala sa nu spunem ce simtim si asa i pierdem pe cei pe care i iubim)sadsper ca te-am ajutat as vrea sa imi spui daca ai incercat ce ti-am zis eu...si daca a merswinkingai grija fii sincerawave