| cristiancristian2012 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu ceva. cunosc o fata de mult timp, am fost si colegi. nu ne-am vazut mult timp. cand ne-am intalnit iar, mi-am dat seama ca o plac si i-am cerut sa fie iubita mea. desi avea prieten a zis ca nu stie. cateva luni am mai pastrat legatura, mai ieseam, iar eu mi-am dat seama ca o iubesc. la un moment dat s-a despartit de prieten. mie mi-a zis ca ii place de mine din toate punctele de vedere, dar singura problema este ca ne cunoastem. momentan a plecat in strainatate, iar inainte sa pleca i-am zis sa se gandeasca bine pentru ca eu nu vad in asta o problema, iar ea s-a comportat tare ciudat: mi-a zis ca fac presiuni, ca vrea sa fie singura o perioada, si ca ramanem ca amici ca asa este cel mai bine. incerc sa o uit dar nu pot pentru ca o iubesc. eu o plac, ea ma place. ea zice ca singura problema este ca ne cunoastem si din acest motiv nu ma poate vedea mai mult. cum ziceti sa procedez? multumesc

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, dragostea are nevoie de un preludiu, nu pur si simplu sa-i spui cuiva ca vrei sa fie iubita ta.Conversatie,o plimbare, o floare, cateva declaratii...iar restul trebuie sa vina de la sine, treptat.Altfel se considera presata.Trebuie sa vada la tine niste calitati, ca sa te aprecieze sau nu.

| Iubibilăă a răspuns:

Uit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristian,citeste regulamentul si vezi ca postarea aceleiasi intrebari in mod repetat, la interval scurt de timp si mai ales la aceeasi categorie, se numeste ABUZ.

| xCrazyGirl a răspuns:

Pun pari ca ai pus Copy-paste de la altcineva laughing

| FaithGaga a răspuns:

Din amici va puteti transforma imediat in iubiti, nu asta e problema. Crede-ma ca si mie mi-a zis o fata exact la fel ca noi suntem prieteni buni si ca nu ar putea sa fim mai mult decat atat.
Dar e aiurea pentru ca chiar daca ati fost amici pana acum, puteti deveni mai mult decat prieteni.
Cred ca nici ea nu mai stie ce sa zica dar prietena asta a mea a zis asta pentru ca nu ma placea si nu voia sa ma refuze asa, pe fata. Deci nu stiu cum ai putea sa procedezi dar cred ca ea nu te place sau daca te place atunci e foarte mic procentul.

| maryus83 a răspuns:

Eu zic sa o uiti, ea poate zice ca te place dar ca prieten nu ca posibil iubit