| Yoanna15 a întrebat:

Vreau si eu cateva pareri. Sunt a 9 a si de fel sunt o fata silitoare. La inceputul anului scolar i-a placut unui baiat de mine, si mie mi-a placut de el. Am fost impreuna o luna, si dupa s-a despartit de mine...
In fine, eu inca m'ai tin la el, si el a contunuat sa se mai dea la mine, o zi se dadea, o zi nici nu ma baga in seama. Si ieri tot statea pe langa mine sa il pup, si toata ziua nu am mai scapat de el (e baiat dala smecherasi ce sa zic laughing ) Si mi-a trimis un mesaj ca sa ne combinan iar, si eu nu am zis nimic. Dupa parerea mea face lucrusi din astea din plictiseala. Voi ce ziceti? happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e hotarat, nu-i mai da atentie deloc si vezi-ti de scoala.
Completa ta indiferenta, il va transforma sau intr-un mare indragostit sau intr-un mare indiferent.
Si atunci vei intelege exact cum stau lucrurile.
Dar, deocamdata, nu-i mai da nici o atentie.

7 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

In mod normal in primul an de liceu vrei sa cunosti pe toata lumea, sa-ti faci cat mai multi prieteni, sa frangi cateva inimi ca in asta consta toata mandria...in al doilea an se mai linistesc apele, nu mai cauti popularitate (incerci sa-ti pastrezi pozitia in interiorul propriului grup.Ideea e ca mai tarziu o sa-ti para rau ca ti-ai pierdut timpul cu el, nu-i mai da impresia ca e centrul universului, lasa-l sa se ''combine'' cu altcineva (ii faci un bine eliberandu-l). Esti silitoare, si e un lucru bun (evident)...dar daca-l mai pupi mult s-ar putea sa devi hiperactiva ca el (cel mai bine te-ai alege cu smecheria, din germana ''Schmecker = persoană cu gust rafinat''). laughing

| Sp33dyt a răspuns:

Daca vrei sa ai langa tine un baiat dar fara sentimente cupleaza-te cu el. daca il vrei doar pentru tine cauta-ti altul

| neutrino a răspuns:

Eu zic ca nu esti suficient de silitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E complicat rau.Adica modelul asta ``o zi se da la mine,o zi nu ma baga in seama`` l-am mai intalnit noi aici,pe TPU. Posibil sa fii fata care spunea acu` o luna ca ``uneori imi zambeste, uneori nu, uneori vorbeste cu mine, uneori nu, uneori ma ia in brate, alteori nu``.
Sau poate ca nu esti tu, oricum era si ea la fel de alintata ca si tine.Ca numai voi folositi expresiile astea ``ce sa zic!`` sau ``mare minune``.Si ``cu alta ocazie``.In fine.Lasam asta, sa ne intoarcem la problema ta.Deci e foarte complicat cu baietii astia nehotaratii,pentru ca iti vine sa te intrebi ce face el in ziua libera, adica in aia de e ``nu``.
Ca daca stam sa o calculam bine, poate tocmai despre asta e vorba – o are si pe fata cealalta de care spuneam si atunci ``uneori`` o baga pe ea in seama si pe tine nu, iar a doua zi vorbeste cu tine, iar cu ea e ``alteori``.Nu stiu daca ai inteles – eu ti-am zis ca e bataie de cap, ca deja imi fierbe mie creieru`!
Asta inseamna ca nu putem sa te-ajutam oricat am vrea, toata treaba e sa lucrezi si tu dupa metoda asta si sa iti mai faci un iubit.Si o zi te dai la el, o zi nu.
Dar ce-o sa faca si el la randul lui? Asta-i intrebarea…
OK.Hai sa ne oprim ca nu mai terminam niciodata.

| Maioru a răspuns:

Eu as zice sa mai mergi un pic la scoala, sa mai pui mana pe carte, in special pe gramatica pentru ca ai timp destul si pentru baieti.Deja aleaga hormonii in tine?

| AshuraElric a răspuns (pentru Maioru):

In mod evident si hormonii ei sunt silitori

| trixiiie a răspuns:

Părerea mea e că ești o persoană foarte intuitivă. Dap, e din plictiseală și... nup, nu te mai combina cu el.
E timp pierdut degeaba.